Peeter Mardna küsib riigi raha hambaraviks

Peeter Mardna tegi uuele sotsiaalministrile Jaak Aabile
ettepaneku rakendada terviseedenduse maksusoodustust täiskasvanute
hambaravis.

“Maksusoodustust saaks inimene- kui ta ostab tervishoiuteenust registreeritud ja tegevusluba omavalt teenuseosutajalt-” täpsustas Mardna. “Arvestades- et Eestis on ca 500 000 maksumaksjat- kuluks soodustuseks maksimaalselt 400 miljonit krooni.”

Mardna sõnul annaks riigi pakutav soodustus võimaluse osaliselt katta inimese hambaravi kulutused ja mõjuks soodustavalt erameditsiini teenuseosutajate arengule- ka nendele- kel pole haigekassa lepingut.

Aprillini võimul olnud Res Publica- Reformierakond ja Rahvaliit lubasid koalitsioonileppes teha maksuvabaks inimeste terviseedenduse kulutused 3000 krooni ulatuses aastas- mis tähendanuks 750-kroonist võitu inimesele. Juttu oli jõusaali- ujula jm kasutamise soodustamisest. Erinevaid rakendamisvõimalusi arutades lubas koalitsioon lõpuks inimestele terviseraha tagastama hakata 2006. aasta kevadel- kuid tänavu aprillis tuli võimule Reformierakonna- Keskerakonna ja Rahvaliidu valitsus.

<br /><strong>MU</strong>

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.