Täna on ülemaailmne astmapäev

Ülemaailmset astmapäeva tähistatakse sel aastal 3. mail. 1998. aastast alates toimuvate ürituste motoks on seekord “Astma rahuldamata vajadused” (Unmet Needs of Asthma).

Ülemaailmset astmapäeva tähistatakse sel aastal 3. mail. 1998. aastast alates toimuvate ürituste motoks on seekord “Astma rahuldamata vajadused” (Unmet Needs of Asthma). Astmapäeva korraldaja- organisatsioon GINA (Global Initiative for Asthma) on selle teema valinud eesmärgiga juhtida nii arstide kui patsientide tähelepanu vajadusele parema astmaravi ja kontrolli järele.

Sellel korral jätkatakse eelmisel aastal “Global Burden of Asthma” raportis teravalt teadvustatud probleemide lahendamist. Tookord juhiti tähelepanu sellele- et endiselt ei suudeta paljudel astmasümptomitega inimestel haigust korrektselt diagnoosida ning seetõttu jäävad nad sobiva ravita.

Arstimite kõrge hind on mõnikord takistuseks- sageli ei järgita GINA ja teisi tõenduspõhiseid ravijuhiseid - arstide suureks mureks oli tookord inhaleeritavate glükokortikosteroidide liiga vähene kasutamine pikaajaliseks raviks.

Patsientide oskamatus ravimeid õigesti kasutada ning õigel ajal astma ägenemisega abi otsida teeb haiguse ravi endiselt arstide jaoks raskeks. GINA mainib ka tänavu ära fakti- et astmahaigete sümptomeid halvendavad sageli keskkonnategurid nagu õhusaaste- sigaretisuits või kahjulikud kemikaalid töökohal.

2005. aasta astmapäeva raames viiakse läbi hulganisti laiemale avalikkusele suunatud üritusi ja kampaaniaid. Astmapäeva teemat rõhutatakse välireklaamidel- ajaleheartiklites ja raadioreklaamides. Kontsertidel astuvad astmat põdevad muusikud üles puhkpillidel- peetakse ka spordivõistlusi ja jagatakse kunstiauhindu temaatiliste teoste eest.

Konverentsidel ja näitustel püütakse astmale rohkem tähelepanu tõmmata ning jagada teavet õigete ravitaktikate kohta.

<br /><strong>MU</strong>

 

<br /><br /><strong><u>Astmapäeva kohta infot:</u></strong>

*  Teavet tänavuse ning eelmiste aasta astmapäeva kohta on võimalik leida GINA võrguleheküljelt <a href="http://www.ginasthma.com/">http://www.ginasthma.com/</a>.<br /><br /> * Ülemaailmse astmapäeva üritused toimuvad iga maikuu esimesel teisipäeval.

<em>Allikas: MU</em>

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.