Arstide küsitlus tuleb sügisel

Eesti arstide rahulolu uurinud kahe varasema uuringu (Noor Arst ‘95 ja Arst 2000) jätkuks tellib sotsiaalministeerium sügisel uue uuringu Arst 2005, mis kujuneb esimestest osadest mahukamaks.

Eesti arstide rahulolu uurinud kahe varasema uuringu (Noor Arst ‘95 ja Arst 2000) jätkuks tellib sotsiaalministeerium sügisel uue uuringu Arst 2005- mis kujuneb esimestest osadest mahukamaks.

Arstide rahulolu üks uurijaid- sotsiaalministeeriumi tervishoiupoliitika juht Alar Sepp ütles- et viimase kümne aasta jooksul on Eesti tervishoiusüsteem läbi teinud suuri muutusi- mis on oluliselt mõjutanud arstide tööd ja sotsiaal-majanduslikke tingimusi. Eesti noorarstide uuringute Noor Arst ‘95- Arst 2000 ja Arst 2005 eesmärgiks on selgitada arstide psühho-sotsiaalset tausta- eluolu- tööhõivet- rahvusvahelistumist- rahulolu koolituse ja tööga- väärtushinnanguid ja professionaalset ning sotsiaalset identiteeti. Selliseid uuringuid Eestis varem tehtud ei ole.

Sepp ütles- et sügisel korraldatav kordusuuring Arst 2005 haarab ühtlasi 1982-2001 diplomeeritud arste- mis võimaldab võrrelda nõukogude ajal ja iseseisvusajal arstiteaduskonna lõpetanute hinnanguid. Samas on võimalik kõrvutada plaanitava uuringu tulemusi kahe varasema uuringuga- võrrelda- kuidas on arstide hinnangud kümne aastaga muutunud.

Uuringumeetodiks on ankeetküsitlus- mida taoliste uuringute puhul on laialdaselt kasutatud- tutvustas Sepp. “Arst 2000 ankeeti on tehtud mõned muudatused ja täiendused- lähtudes toimunud muutustest meie tervishoius ja arstide tegevuses-” täpsustas ta. “Kasutame kodeeritud ankeete- millega töötamine tagab uuritavate anonüümsuse ja väldib isikuandmete kasutamist.”

Uuring on plaanis viia läbi küsitlusena posti teel eeloleval sügisel (september-november).<br /> Uuringu tellib sotsiaalministeerium ja see maksab 90 000 krooni. Küsitluse läbiviija selgub vähempakkumise teel. Uuringu analüüs jääb tõenäoliselt sotsiaalministeeriumi teha- lisas Sepp.

Alar Sepp kinnitas- et varasemate uuringute koolitusosa põhjal on tal doktoritöö käsikiri olemas- kuid teadustöö ootab sügisese küsitluse tulemusi lisaks.

<br /> __________________<br /> Vt uuringu Arst 2000 kohta ka artiklit <strong>“Neljast arstist kolm on oma tööga rahul”</strong> 2004. aasta 19. oktoobri Meditsiiniuudistest.

 

***************************

 

<strong>LISALUGU: Arstid hindavad pereelu kõrgelt</strong>

Eesti ja Soome arst sarnanevad selle poolest- et mõlemad peavad oma elus tähtsaks pereelu- tervist ja laste edukat elu- kuigi mitte sarnases järjestuses.<br /><br /> Eesti arstid peavad tähtsaks pereelu- tööga ja õpingutega toimetulekut- tervist ning laste edukat elu. Soome arstid reastavad oma elus väga tähtsad asjad järgmiselt: pereelu ja tervis- lähedased suhted sõpradega ning laste edukas elu.<br /><br /> Eesti arstid ei pea suhteid sõpradega kaugeltki nii tähtsaks kui põhjanaabritest kolleegid.<br /><br /> Seevastu on Eesti arstide sotsiaalne ja ühiskondlik aktiivsus palju suurem - Soome arstid kuuluvad Eesti kolleegidega võrreldes kolm korda harvemini teaduslikesse organisatsioonidesse- sh erialaseltsidesse. Eesti arstide ühiskondlikku aktiivsust kinnitab tõsiasi- et Eesti arste on kümme korda rohkem valitud omavalitsustesse.

<em>Allikas: Astrid Saava- Alar Sepp- “Eesti noorarst 2000. Eesti noorarstide psühho-sotsiaalne taust- tööolud- rahulolu koolituse ja tööga- väärtushinnangud ning sotsiaalne aktiivsus.” Tartu- 2003;<br /> TÜ tervishoiu instituudi kodulehel (link teadustöö- lõpetatud projektid;</em><a href="http://biomedicum.ut.ee/arth/teadustoo/lopetatud_projektid/noorarst.PDF"><em>http://biomedicum.ut.ee/arth/teadustoo/lopetatud_projektid/noorarst.PDF</em></a><em>).</em>

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.