Kolmas sektor nõuab aidsiennetust koolidesse

Mitu laste ja tervisega seotud kodanikeühendust- liitu ja
organisatsiooni kirjutas valitsusele avaliku aidsivastase kirja-
milles nõuti regulaarse teavitustöö alustamist koolides ning ka
lastevanemate koolitamist- vahendas BNS.

“Koolides tehtavast teavitustööst ei piisa- kuna sellega alustatakse alles vanemates klassides ning info levitamine on ebaregulaarne ja väheefektiivne-” seisab avalduses- kus nenditi- et igal aastal nakatub HIVi 120-150 kooliõpilast ehk viis-kuus klassitäit lapsi.

Kirjas- millele on teiste seas alla kirjutanud Elle Kull- Nelli Kalikova- Jüri Tamm- Meelis Roosimägi- Ago Künnap- Andra Veidemann ja Ruti Einpalu- nõutakse süsteemse ja järjepideva ning noortepärase ja mõjusa HIVi ennetustöö alustamist viiendast-kuuendast klassist.

Samuti leitakse kirjas- et oma lapse parema kasvatamise ja toetamise nimel on vaja koolitada ka lastevanemaid- kes on praegu liiga vähe informeeritud.

“Noortelt noortele” koolitusi tegeva arstiteaduse tudengite rühmituse SCORA liige Maarja Vaikmaa sõnul on neil ette tulnud olukordi- kus koolijuhid keelduvad aidsiennetajaid oma kooli laskmast. Samuti on paljud õpilased tunnistanud oma kartust rääkida vanematele- et koolis oli seksuaalkasvatuse ja aidsiennetuse tund.

Ta lisas- et koolitusi on vaja rohkem maapiirkondades- kus need on ka kõige mõjusamad.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.