Paljud briti psüühikahäiretega patsiendid ei saa abi

Briti suurim ägedate psüühikahäiretega tegelev heategevusühendus Rethink hoiatab, et kümned tuhanded patsiendid on seal jäänud vajalike teenuste ja ravita. Organisatsiooni tähelepanekul tuuakse pikaajaliste ägedate haiguste ravi sageli ohvriks muudele teenuste rahastamisele.

Briti suurim ägedate psüühikahäiretega tegelev heategevusühendus Rethink hoiatab- et kümned tuhanded patsiendid on seal jäänud vajalike teenuste ja ravita. Organisatsiooni tähelepanekul tuuakse pikaajaliste ägedate haiguste ravi sageli ohvriks muudele teenuste rahastamisele- vahendab BBC.

Üle 30 aasta tegutsenud Rethink kirjutab oma värskes raportis- et elementaarsest vaimse tervise alasest abist on ilma jäetud kuni 50 000 patsienti. Viimase kolme aasta jooksul ei ole tervishoiu- ja sotsiaalteenuseid saanud üks kolmest-neljast abi otsivast patsiendist.

Esimese skisofreeniaepisoodi järel läheb erialaspetsialisti vastuvõtule jõudmisega aega keskmiselt 18 kuud. Psühhoterapeudi abi saab vaid üks kümnest inimesest- kel seda vaja oleks.

Rethinki direktor Cliff Prior ütles kommentaariks- et vaimse tervise patsiendid soovivad olla meeles peetud- tähele pandud ja ära kuulatud. “Nad tahavad saada suuremat kontrolli oma elu üle ning neil tuleks võimaldada reaalselt osaleda oma vaimse tervise eest hoolitsemises-” sõnas Prior.

Ühing andis välja ka vaimse tervise teenuste kasutajate elukvaliteedi parandamise juhised praktiliste nõuannetega tervishoiu- ja hoolekandetöötajatele ning soovitustega patsientidele eneseabiks.

Organisatsiooni Mind juht Richard Brooks arvas- et olukorra muutmiseks tuleks nüüd haarata kinni poliitikute plaanidest- et saavutada Briti uue valitsusega vaimse tervise teenuste piisav rahastamine ja nende parem korraldamine.

Enne valimisi lubasid opositsioonipoliitikud vaimse tervise probleemidele rohkem tähelepanu leida. Liberaaldemokraatide esindaja Paul Burstow’ arvates on raskete psüühikahäiretega inimeste vajadused häbiväärselt unustatud. Tema meelest tuleks teenused sättida patsientide vajaduste järgi- mitte sundida inimesi oma elu teenuste ümber korraldama.

Konservatiivide varivalitsuse tervishoiuminister Tim Loughton lubas rohkem raha - et 3-5 miljardit naela aastaks 2010 tervishoidu täiendavalt investeeritavast 34 miljardist läheb vaimse tervise heaks.

Tervishoiuminister Rosie Wintertoni kinnitusel on leiboristide valitsus viimasel kolmel aastal eraldanud vaimsele tervisele 728 miljoni naela jagu lisaraha. Wintertoni sõnul on valitsuse prioriteediks ennetustöö- patsientide aitamine nende endi kodudes ning inimeste harimine stigmade ja diskrimineerimise vähendamiseks.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

26. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.