Pärnu maksab toetust noortele meedikutele

Pärnu linnavalitsus kandis 4. mail kaheksale noorele üle
esimesed noore kõrgharidusega spetsialisti toetuse 1000-kroonised
osamaksud.

Kaheksast noorest kolm on tööle asunud Pärnu haiglasse- mis oma 888 töökohaga on ühtlasi linna suurim tööandja- teatas linnavalitsuse avalike suhete nõunik Ave Reinson. Lisaks on üks noortest spetsialistidest ametis taastusravikeskuses Estonia ning üks Eesti Optikus.

Viiest meditsiiniharidusega noorest spetsialistist-toetusesaajast kolm on lõpetanud Tallinna meditsiinikooli ja kaks Tartu meditsiinikooli.

Noore kõrgharidusega spetsialisti toetusega tahab Pärnu suurendada linna konkurentsivõimet- andes Pärnusse tööle tulevale haritud noorele igakuise 1000 krooni suurema sissetuleku näol konkurentsieelise teiste tõmbekeskustega võrreldes.

Toetust antakse Reinsoni sõnutsi kõikidele noortele- kes lõpetavad kõrgkooli 2005. aastal ja hiljem. “Tingimuseks on- et nad elavad Pärnus ja asuvad tööle siin või naabervallas. Samuti peab toetuse saaja olema kuni 28-aastane. Kõik noored kõrgkoolilõpetajad saavad toetust- kui nad selle toetuse kriteeriumidele vastavad.”

Noor kõrgharidusega spetsialist saab linnalt aastas 12 000 krooni- mis makstakse välja igakuiste 1000-krooniste osadena.

Nii märtsis kui aprillis laekus Pärnu linnavalitsusele nimetatud toetuse saamiseks neli avaldust. “Maikuus ei ole veel toetusi taotletud- aga küllap seda tehakse-” ütles Reinson 6. mail. “Muidugi- kõige suurem taotluste esitamise aeg jääb ikkagi juuni lõppu ja juulisse- sest siis on koolilõpupidude tippaeg. Enamik taotlusi esitataksegi tõenäoliselt suvekuudel-” pakkus ta.

Taotlus tuleb esitada noorel spetsialistil endal ning Pärnu linnavalitsuse kantselei ettevõtluse ja registriteenistusele. Selle vormi saab teenistusest kohapeal või Pärnu linna veebilehelt <a href="http://www.parnu.ee">www.parnu.ee</a>. “Taotlus tuleb esitada kolme kuu jooksul toetuse saamiseks õiguse tekkimisest-” täpsustas Reinson.

<br /><strong>MU</strong>

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

26. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.