Ra­vi­meid saab kir­ju­ta­da vaid uue­le plan­gi­le

Hai­ge­kas­sa tu­le­tab ars­ti­de­le ja ap­teek­ri­te­le meel­de, et ala­tes 1. maist saab ra­vi­mi­te väl­ja­kir­ju­ta­mi­seks ka­su­ta­da ai­nult uu­si ret­sep­tip­lan­ke.

Hai­ge­kas­sa tu­le­tab ars­ti­de­le ja ap­teek­ri­te­le meel­de, et ala­tes 1. maist saab ra­vi­mi­te väl­ja­kir­ju­ta­mi­seks ka­su­ta­da ai­nult uu­si ret­sep­tip­lan­ke.
 
Sot­siaal­mi­nist­ri 2005. aas­ta 18. veeb­rua­ri mää­rus nr 30 "Ra­vi­mi­te väl­ja­kir­ju­ta­mi­se ja ap­tee­ki­dest väl­jas­ta­mi­se tin­gi­mu­sed ja kord ning ret­sep­ti vorm" keh­tes­tab, et ala­tes 1. maist võib ra­vi­meid väl­ja kir­ju­ta­da ai­nult uue­le ret­sep­tip­lan­gi­le, üt­les Ees­ti Hai­ge­kas­sa ava­li­ke su­he­te juht An­ne Os­vet.
 
Ra­vi­mi soo­dus­tu­se­ga väl­jas­ta­mi­seks peab ret­sep­til Os­ve­ti sõ­nul ole­ma täi­de­tud mär­ge pat­sien­di kind­lus­ta­tu­se koh­ta Ees­ti Hai­ge­kas­sas või tei­ses Eu­roo­pa Lii­du liik­mes­rii­gis, mil­le tar­vis on ret­sep­tip­lan­gi­le li­sa­tud uus lah­ter. "Kui pat­sien­dil kind­lus­tus puu­dub, jäe­tak­se see lah­ter täit­ma­ta, mär­ki­des üht­la­si soo­dus­tu­se mää­raks "täis­hind"," li­sas ta.
 
Ret­sep­ti­le ja kor­duv­ret­sep­ti­le, mis väl­jas­ta­tak­se isi­ku­le, kes tõen­dab oma kind­lus­tus­kait­set tei­ses Eu­roo­pa Lii­du liik­mes­rii­gis sä­tes­ta­tud do­ku­men­ti­de alu­sel, li­sab ter­vis­hoiu­tee­nu­se osu­ta­ja koo­pia ni­me­ta­tud kind­lus­tus­kait­set tõen­da­vast do­ku­men­dist.
 
Uued ret­sep­tip­lan­gid on saa­da­val hai­ge­kas­sa piir­kond­li­kes osa­kon­da­des.
 
En­ne 2005. aas­ta 1. maid väl­ja kir­ju­ta­tud ret­sep­ti­ra­vi­meid võib ap­tee­gist va­na ret­sep­tip­lan­gi alu­sel väl­jas­ta­da ku­ni ret­sep­ti­le mär­gi­tud keh­ti­vu­sa­ja lõ­pu­ni, tea­tas hai­ge­kas­sa.
 
 
MU

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.