Tartu vangla avas psühhiaatriaosakonna

Tartu vangla avas 29. aprillil 12-kohalise psühhiaatriaosakonna-
kuhu võetakse vastu kinnipeetavatest patsiente kõikidest Eesti
vanglatest.

Tartu vangla direktori Andrus Kõre jutu järgi alustas vangla uude osakonda patsientide vastuvõttu juba 10. aprillil ja praeguseks on kõik kohad täidetud- teatas BNS.

“Kuna varem paigutati Tartu vanglasse kõik statsionaarset kohtupsühhiaatrilist ekspertiisi vajavad kinnipeetavad- on vanglatöötajatel psüühikahäiretega kinnipeetavatega töötamise kogemus olemas-” ütles Kõre BNSile.

Tema sõnul on uuringud näidanud- et vanglas on psüühika- ja käitumishäirete sagedus kõrge ning see on üks kuritegude sooritamise põhjusi. Seetõttu on kvaliteetse psühhiaatrilise abi tagamine vanglas toimuva sotsiaalhoolekande ning rehabilitatsioonitegevuse üks olulisi tugisambaid.

Psühhiaatriaosakonna loomine Tartu vangla juurde on ajaloolises keskvanglas asuva endise vanglate keskhaigla reorganiseerimise üks osa. Tartu vangla koosseis suurenes uue osakonna avamisega seitsme ametikoha võrra.<br /><br /><br /><strong>MU</strong>

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

26. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.