Tartu meditsiinikool arendab õendusõpet

Tartu meditsiinikool saab Euroopa Liidu (EL) struktuurifondide haridusmeetme 1.1 toetust 3 737 822 krooni, et arendada õdede erialast koolitust, nagu kinnitab elukestva õppe arendamise sihtasutuse Innove veebileht.

Tartu meditsiinikool saab Euroopa Liidu (EL) struktuurifondide haridusmeetme 1.1 toetust 3 737 822 krooni- et arendada õdede erialast koolitust- nagu kinnitab elukestva õppe arendamise sihtasutuse Innove veebileht.

Tartu meditsiinikooli direktor Anneli Kannus selgitas- et meditsiinikooli juhitava õdede erialase koolituse arendamise projekti raames valmib õppekava neljal erialal: tervisõenduses- kliinilises õenduses- vaimse tervise õenduses ja intensiivõenduses.

Projekti käigus koolitatakse õppejõude- otsitakse sobivaid raamatuid ning hangitakse mõned õppevahendid koolile lisaks- ütles Kannus. Kogu projekt viiakse ellu koostöös Tallinna meditsiinikooli- Eesti Õdede Liidu- sotsiaalministeeriumi ja Tartu ülikooliga. Projekti kogumaksumus ulatub ligi viie miljoni kroonini.

Projekti lõppeesmärgina valmivad õppekavad on tulevikus õendusteaduse magistriõppe õppekava osa- lisas Kannus. “Palju koostööd ootab ees ka haridus- ja teadusministeeriumiga- kust on projektile vajalik toetus küll olemas- kuid kust tuleb pärast projekti lõppemist leida raha õppe edaspidiseks riiklikuks finantseerimiseks ning võib-olla mõningateks seadusemuudatustekski-” ütles Kannus.

Haridus- ja teadusministeeriumi asekantsler Madis Lepajõe märkis- et ELi struktuurifondide haridusmeetme toetuse seekordse vooru taotluste tase on varasemaga võrreldes väga palju paranenud. “Me kõik õpime ja tase järjest tõuseb-” ütles Lepajõe.

Meetme 1.1 uus- arvult kolmas taotlusvoor kestab 25. aprillist kuni 1. juulini. Taotlusvoor on avatud Eestis tegutsevatele juriidilistele isikutele- kes soovivad oma tegevuste läbi edendada kutseharidust- kõrgharidust või elukestvat õpet. Lisainfot saab SA Innove infojuhilt Tiina Samarüütlilt telefonil 699 8063.

<br /><strong>MU</strong>

 

<strong><u><br /> Õenduskoolituse projekti teabepäevad</u></strong>

* 9. juunil kella 11-16 Tartus TÜK Maarjamõisa polikliiniku auditooriumis (Puusepa 1a).

* 10. juunil kella 11-16 Tallinnas kesklinna lastepolikliiniku saalis (Ravi 27).

Projekti sisu ja ajakavaga on oodatud tutvuma kõik tööandjad- kes otsustavad- keda ja millal<br /> on õige aeg õppima suunata. Teabepäevale on vajalik eelregistreeruda e-posti aadressil <a href="mailto:oek@med.edu.ee">oek@med.edu.ee</a>.

<em>Allikas: Tartu meditsiinikool</em>

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.