Tartu ülikool lükkab eurorahaga doktoriõppe ukse pärani

Tartu ülikool kavatseb kümne aastaga neljakordistada arstiteaduskonnas doktoritööde kaitsmiste arvu ja kasvatada akadeemilist koosseisu kolmandiku võrra.

Tartu ülikool kavatseb kümne aastaga neljakordistada arstiteaduskonnas doktoritööde kaitsmiste arvu ja kasvatada akadeemilist koosseisu kolmandiku võrra- nagu võib lugeda äsja valminud <em>medicina</em> valdkonna teadus- ja arendustegevuse programmist.

27. mail esitati Tartu ülikooli nõukogule kinnitamiseks teadus- ja arendustegevuse valdkondlikud programmid- sealhulgas <em>medicina</em> valdkonna programm.

Nagu ütles TÜ teadusprorektor professor Ain Heinaru ülikooli ajalehes- nõuab <em>humaniora</em>- <em>realia et naturalia</em>- <em>socialia</em> ja <em>medicina</em> valdkonna ambitsioonikate programmide eesmärkide saavutamine ülikoolipere kõigi liikmete tõsiseid jõupingutusi.

<strong>Rahastamise kasv kolm korda<br /></strong>“Valdkondade ennaktempos areng tugineb Euroopa Lissaboni strateegiale ja Eesti riigi valmidusele seda strateegiat toetada-” selgitas Heinaru. “See tähendab kümne aasta jooksul teadus- ja arendustegevuse rahastamise ligikaudu kolmekordset kasvu.”

Aastatel 2007-2013 kavandatakse tõukefondidest Eesti teadus- ja arendustegevuse infrastruktuuri programmi mahuks 2-1 miljardit krooni ehk peaaegu kümme korda enam kui programmeerimisperioodil 2004-2006- vahendas Universitas Tartuensis. Senisest enam pööratakse tähelepanu teadlaste järelkasvu suurendamisele- interdistsiplinaarsusele ning teadustöö rakenduslikule küljele.

<em>Medicina</em> valdkonnas- mille komisjoni juht on TÜ arstiteaduskonna internatuuri ja residentuuri prodekaan- tervishoiu instituudi juhataja professor Raul-Allan Kiivet- tahetakse aastaks 2010 jõuda 25 doktoritöö kaitsmiseni aastas ja aastaks 2015 koguni 40 doktoritöö kaitsmiseni aastas. Näiteks mullu  kaitses arstiteaduskonnas doktoriväitekirja 15 inimest- neist kolm väljaspool teaduskonda.

<strong>Avatakse doktorikoolid<br /></strong>Akadeemilise jätkusuutlikkuse tagamiseks biomeditsiini ja kliinilise meditsiini valdkonnas ja sellega seotud erialadel tuleb koondada tegevus ja vahendid teaduse tippkeskustesse ja doktorikoolidesse ning need avada rahvusvaheliseks akadeemiliseks õppeks- märgib <em>medicina</em> arengukava.

Koostöös teiste valdkondadega luuakse biomeditsiini tippkeskus ning biomeditsiini ja biotehnoloogia doktorikool- käitumise ja terviseteaduste doktorikool ning neuroteaduste doktorikool.<br /><em>Realia et naturalia</em> ja <em>medicina</em> valdkonna koostöös avatakse meditsiinitehnoloogia doktorikool.

 

 

<strong><u>Tartu ülikooli eelisarendatavad teadussuunad meditsiinis:</u></strong>

* rahvastiku terviseriskid;<br /> * närviteadused;<br /> * infektsioon ja immunoloogia;<br /> * kardioloogia ja kliiniline füsioloogia;<br /> * käitumisteadused;<br /> * funktsionaalne genoomika ja farmakogenoomika.

<em>Allikas: Raul-Allan Kiivet</em>

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

26. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.