Vahetusüliõpilased jagasid Kännu tänaval muljeid

Tallinna meditsiinikool jõudis enne traditsioonilist kooli erialapäeva 20. mail pidada koostööpartneritega ka rahvusvahelist päeva 19. mail, teatas kooli arendus- ja rahvusvaheliste suhete koordinaator Tiina Juhansoo.

Tallinna meditsiinikool jõudis enne traditsioonilist kooli erialapäeva 20. mail pidada koostööpartneritega ka rahvusvahelist päeva 19. mail- teatas kooli arendus- ja rahvusvaheliste suhete koordinaator Tiina Juhansoo.

Rahvusvahelisel päeval rääkisid vahetusõpetajad ja -üliõpilased  Tallinna meditsiinikoolis (Kännu 67) oma kogemusi ning kooli koostööpartnerid tutvustasid oma tööd.

Irma Nool on üks 12st Tallinna meditsiinikooli õpetajast- kes käis sel õppeaastal SOCRATES/ERASMUS programmi raames vahetusõpetajana välismaal õpetamas. Partnerkoolidest Leedust ja Soomest käis omakorda Tallinnas õpetust jagamas 11 õpetajat.

Rahvusvahelise päeva ettekandes võrdles Nool Kreeka tervishoiutöötajate ettevalmistussüsteemi Eesti omaga ning tutvustas Ateena Tehnilise Hariduse Instituudi tervise ja hoolduse elukutsete teaduskonna tööd- milles tema osales.

Selles teaduskonnas on võimalik õppida esteetikat- baasmeditsiini- varase lapseea haridust- rahvatervist- tegevusteraapiat; saab õppida ka meditsiini radioloogiatehnikuks- meditsiinilaboratooriumi töötajaks- füsioterapeudiks ja sotsiaaltöötajaks. “Õpetajad ja õpilased suhtusid vahetusõpetajasse väga soojalt ja tahtsid kõike näidata-” märkis Nool.

Üliõpilaskogemusi jagasid ettekannetes Helsingi ametikõrgkooli Lahti osakonnas õppinud vahetusüliõpilased Kadri Kaup ja Helbe Polukanen ja Turu ametikõrgkoolis õppinud vahetusüliõpilased Kristi Viilip ja Velly Roosileht.

Sel õppeaastal õppis seitse Tallinna meditsiinikooli üliõpilast 3-10 kuud välismaal- lisas Tiina Juhansoo.

Liisa Päivike Turu ametikõrgkoolist rääkis- kuidas nad kaks aastat valmistasid ette üleminekut uuele õpetamismetoodikale. “Et Tallinna meditsiinikoolil ja Turu ametikõrgkoolil on SOCRATES/ ERASMUS bilateraalne leping- mis lubab vahetada õpetajaid ja üliõpilasi- siis peavad partnerid kursis olema mõlemas koolis toimuvaga-” selgitas Juhansoo.

Leedulased tutvustasid oma haridussüsteemi ja õppimisvõimalusi Kaunase kolledžis ning rääkisid individuaalsete hammasteridade rekonstrueerimisest totaalproteesidega Peter Lerchi järgi.

Totaalproteeside teemaga esinesid ka Tallinna meditsiinikooli üliõpilased Katrin Meikar ja Martin Roost. Järgmisel päeval toimus ühispraktikum- kus tehti läbi praktilised tegevused- analüüsiti- võrreldi ja õpiti üksteise käest.

Kuuetunnisel päeval tutvustati teisigi rahvusvahelisi projekte- millesse Tallinna meditsiinikool on haaratud.

Tiina Juhansoo kinnitas- et rahvusvahelisele koostööle pühendatud päeva korraldab meditsiinikool ka 2006. aasta maikuu kolmandal nädalal.

 

*********************

<u><strong><br /> Tallinna meditsiinikool rahvusvahelistes programmides ja projektides</strong></u>

* Euroopa Liidu hariduskoostööprogramm SOCRATES/ERASMUS:<br />    - õpetajatevahetus- üliõpilaste vahetus ja temaatilised võrgustikud (õenduspraktika koostöövõrgustik T.E.N.N- röntgenograafia-alane koostöövõrgustik HENRE- tegevusteraapia arendamise koostöövõrgustik ENOTHE);

* kutsehariduse edendamise programm Leonardo da Vinci:<br />    - kriisiolukordade (loodusõnnetused- terroriaktid jm) ohjamise arendusprojekt Securitas Mare- haiglate keskkonnaohutuse ja jäätmekäitluse projekt QESTRAIN- sotsiaal- ja tervishoiuvaldkonna ümberõppe juhendamismudeli projekt IGUANA;

* Euroopa Sotsiaalfondi pilootprojekt;

* programm KANADA-EUROOPA:<br />   - esmatasandi tervishoiuvõimaluste õppimine ja võrdlemine.

<br /><strong>Eraldi projektid:</strong>

* Soome-Eesti projekt “Riskilaps”;

* koolitervishoiu täiendavate tegevusjuhendite väljatöötamine (projekti juht Mai Maser);

* Rootsi Tegevusteraapia Assotsiatsiooni ja Tallinna meditsiinikooli vaheline projekt tegevusteraapia eriala õpetajate ettevalmistamiseks.

<em>Allikas: Tallinna meditsiinikool</em>

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

26. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.