Kuus noort arsti said haiglalt stipendiumi

Põhja-Eesti regionaalhaigla andis 2. juunil kevadkonverentsil esimest aastat jagatava noore arsti stipendiumi kuuele noorele arstile.

Põhja-Eesti regionaalhaigla andis 2. juunil kevadkonverentsil esimest aastat jagatava noore arsti stipendiumi kuuele noorele arstile- teatas haigla kommunikatsioonijuht Kristjan Hamburg.

Stipendiumifondiks eraldas haigla oma eelarvest 100 000 krooni. Stipendiumi taotles 22 noort haiglaarsti. Kuuele väljavalitule andsid erineva suurusega stipendiumid üle regionaalhaigla juhatuse esimees Tõnis Allik ning 2004. aasta sügisel regionaalhaigla staažika arsti preemia pälvinud näo- ja lõualuukirurgia vanemarst Siiri-Mai Hanstein.

Regionaalhaigla ravijuhi ja juhatuse liikme professor Raul Talviku sõnul alustab haigla noore arsti stipendiumi väljaandmise traditsiooni- kuna noorarstid vajavad oma tööle tunnustust ning motivatsiooni- et siduda oma erialane tulevik Eesti meditsiinisüsteemiga.

Noore arsti stipendiumi saavad taotleda regionaalhaiglas põhikohaga töötavad kuni 35-aastased arstid ja residendid praktikaks välisriigi raviasutuses- teadustööks- täiendõppeks ning erialase kirjanduse soetamiseks.

Stipendiaadiks valitud psühhiaater Katrin Orav ütles- et tema kavatseb stipendiumi eest sõita septembrikuus Taani Roskildesse erialasele konverentsile. “Teeme konverentsil ettekande esmaste psühhooside integratiivravi tulemuslikkuse uuringust-” rääkis Orav. “See on mitmeaastane rahvusvaheline uurimisprojekt- milles osaleb 25 keskust. Jälgime esmase psühhoosiga patsientide seisundit ja toimetulekut kahe aasta jooksul ning elukvaliteeti ka viie aasta möödudes pärast esmast psühhoosiepisoodi.”

Projektiga alustas regionaalhaigla psühhiaatriakliiniku 9. osakond möödunud aasta märtsis- praeguseks on projekti lülitunud 75 patsienti. Projekti käigust tehakse ülevaade iga-aastastel konverentsidel.

Kui regionaalhaigla stipendiumitaotlust poleks rahuldanud- oleks tulnud mujalt raha otsida- vastas Orav.

10. juunil sõitis Katrin Orav Ateenasse 6. rahvusvahelisele psühhiaatria foorumile “Dialoogid skisofreeniast ja bipolaarsetest häiretest”- sellel foorumil osalemise kulud katab ravimifirma Sanofi-Aventis. Mõnel aastal on vähem sõite- näiteks möödunud aastal osales Orav ühel erialasel rahvusvahelisel konverentsil Rootsis.

Ortopeed Alo Kullerkann taotles stipendiumi osalemiseks vaagna ja puusanapa murdude viiepäevasel kursusel- mis toimub septembris Émile Letourneli instituudis Prantsusmaal. 22 000-kroonine stipendium katab kursuse osavõtumaksu- ütles Kullerkann.

Regionaalhaigla konverentsil tänas stipendiaatide nimel haigla juhtkonda reumatoloog Piia Tuvik.<br /> Kullerkann ütles- et temagi oleks sõnastanud umbes samasugused tänusõnad. “Noore arsti stipendium on esimene pääsuke- mis näitab- et haigla areneb ja mõtleb tulevikule-” ütles Kullerkann. “See raha läheb sajaprotsendiliselt sihtotstarbeks ja loodan selle haiglale mitmekordselt tagasi tuua.”

<br /><strong>MU</strong>

<strong><br /></strong> 

<u><strong>Regionaalhaigla noore arsti stipendiumi said 2005. aastal:</strong></u>

* ortopeed Alo Kullerkann-<br /> * psühhiaater Katrin Orav-<br /> * anestesioloog-vanemarst Peeter Põld-<br /> * arst-radioloogia resident Andrei Šamarin-<br /> * arst-kardiovaskulaarkirurgia resident Günter Taal-<br /> * arst-reumatoloog Piia Tuvik.

<em>Allikas: regionaalhaigla</em>

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.