Perearstid testivad Tervisepanka

Möödunud aasta septembris andmekaitselt loa saanud perearsti töökeskkonda Tervisepank testivad esimesed paarkümmend perearsti.

Möödunud aasta septembris andmekaitselt loa saanud perearsti töökeskkonda Tervisepank testivad esimesed paarkümmend perearsti. Tervisepank on üks meditsiinitarkvara lahendusi- mille eest tarkvaraarendusfirma Codewiser sai tänavu kevadel Tartu linnalt tunnustuse kui 2004. aasta silmapaistvaima tulemuse saavutanud ettevõte. Täpsemalt on Tervisepank infotehnoloogiafirma Helmes ja Codewiseri koostööprojekt Eesti Perearstide Seltsile.

Varasematest perearstisüsteemidest erineb Tervisepank oma tsentraalsusega. See tähendab- et seda kasutatakse ühest serverist- kõikide patsientide andmed koondatakse samasse andmebaasi ning muudatused jõustuvad kõigi jaoks üheaegselt ja kasutaja jaoks lisapingutusi nõudmata.

Eesti Perearstide Seltsi (EPS) esimees Madis Tiik oli nõus vastama Meditsiiniuudiste küsimustele seoses Tervisepanga rakendumisega.<br />

<strong>Millised on Tervisepanga rakendumisetapid?</strong>

"Tervisepank on praegu testimise etapis. Testijaid on 15-20 ringis. Järgmise etapina alustavad esimesed perearstid igapäevast tööd Tervisepangas. Toimuda saab see kuu vahetusega- seega 1. juulist peaksid esimesed perearstid igapäevaselt Tervisepangas töötama. Septembris on plaanis laiem tutvustamine."

<strong>Mitut erinevat programmi praegu perearstid kasutavad? Kas Tervisepank ühildub seni kasutatavate programmidega või peab otsast alustama andmebaasiga?</strong>

"Täpset arvu ei tea- aga 7-10 vahel peaks erinevaid kasutatavaid programme olema. Kõige levinumatest programmidest saab andmed Tervisepanka üle kanda."

<strong>Kui perearst valib Tervisepanga- siis missuguseid programme ta oma tööks veel vajab?</strong>

"Tervisepanga näol on tegemist teenusega- mingeid muid programme perearstil vaja ei ole. Kogu vajalik töö on võimalik teha Tervisepangas."

<strong>Mis tuleb perearstil võrreldes varem kasutatud programmiga ümber õppida?</strong>

"Inimesele- kes on teinud internetipangas maksekorraldusi- on Tervisepanga kasutamine selge 15-20 minutiga."

<strong>Kes pakub Tervisepangale järeltuge? Mis saab- kui näiteks kahe kuu pärast kasutajal probleemid tekivad?</strong>

"Tasuta kasutajatugi töötab. Tervisepanga näol on tegemist tsentraalse lahendusega- mistõttu mingeid kohapealseid käike teha ei ole vaja. Tervisepanga kasutamiseks on vaja ID-kaardi lugejat ning üle vaadata arvuti interneti seadistus."

<strong>Missugune on Eesti Perearstide Seltsi osa Tervisepanga arenduses? Kas EPS soovitab oma liikmetele eelistada Tervisepanka teistele lahendustele?</strong>

"EPS on Tervisepanga tellija ning osaliselt ka finantseerija. EPSi poolt on nimetatud kolm inimest arendusmeeskonda- kes vaatab üle ja teeb ettepanekuid programmi arendamisel. EPS soovitab Tervisepanka oma liikmetel kasutada- et oleks võimalik luua ühine töökeskkond perearstidele."

<strong>Kui palju läheb ühele perearstile maksma üleminek Tervisepangale?</strong>

"Tervisepangaga liitumisel on ühekordne andmete ülekandmise tasu. Kuutasu koosneb erinevatest komponentidest ja on sõltuvuses nii patsientide kui ka töötajate arvust perearstikeskuses."

<br /><strong>MALLE TOOMISTE</strong><br /><a href="mailto:malle@mu.ee">malle@mu.ee</a>

 

Vt samal teemal artiklit <strong>“Tiigihüpe perearsti töölaual”</strong> 2004. aasta 18. mai Meditsiiniuudistest.

<br /> ********************************

 

<strong><u>Tervisepanga eesmärgid</u></strong>

* teeb arsti eest ära kogu statistilise aruandluse ja saadab erinevatele ametiasutustele neid huvitava info automaatselt;<br /> * teostab automaatselt igapäevaarveldused haigekassaga;<br /> * võimaldab perearstil edastada oma patsiendi infot ja teha suunamisi teistele arstidele elektrooniliselt;<br /> * võimaldab integreerida välisest süsteemist saabuvat infot patsientide kohta.

<em>Allikas:</em><a href="http://www.tervisepank.ee"><em>www.tervisepank.ee</em></a>

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.