LÜHIUUDISEID

Rando Truve sai ITK nõukogu liikmeks

Tallinna linnavalitsuse 15. juuni istungil kutsuti Ida-Tallinna keskhaigla nõukogust tagasi rahvaliitlane Erika Salumäe ning nimetati nõukogu uueks liikmeks Lääne-Tallinna keskhaigla konsultant Rando Truve- vahendas BNS Tallinna pressiteenistuse teadet. Truve on BNSi teatel parteitu.<br /> “Ettevõtete nõukogudesse peaks kaasama senisest enam erialaspetsialiste-” selgitas Ida-Tallinna keskhaigla nõukogu liige Kaupo Reede (Res Publica). “Rando Truve on just selline spetsialist - ta on meditsiiniteaduste doktor. Kuid oluline on seegi- et tal on ka nõukogu liikmena töötamise kogemused - ta on osalenud Lääne-Tallinna keskhaigla nõukogu töös.”<br /> Viimati muudeti ITK nõukogu koosseisu 6. aprillil- kui nõukogu liikmeteks määrati Kaupo Reede- Erika Salumäe- Jüri Ennet (Keskerakond) ja Oleg Rebane (Res Publica). Nõukogu esimees on keskerakondlane Vilja Savisaar.

 

<strong>Pärnu haigla hooldusosakond pääses lindi tagant<br /></strong><br /> Pärnu haigla ambulatoorse taastusravi ja hooldusravi osakonna töötajad tähistasid 22. juunil Ravi tn 2 lõppenud ümberehitust. Seni töötasid meedikud peaaegu kõrvuti ehitajatega. Juba märtsis kolis Sääse tn 3-st Ravi tänava majja 40-kohaline hooldusosakond. Samal ajal renoveeriti Ravi tänava maja esimest korrust- kus alates 18. aprillist tegutseb ka ambulatoorse taastusravi osakond- mis kolis sinna Suur-Sepa 16-st.<br /> Haigla avalikkussuhete juht Jaana Kikas ütles- et üks viimaseid töid- mis majas enne pidulikku avamist tehti- oli uue- automaatselt avaneva eesukse paigaldus ja kaldtee ehitus.<br /> Ravi tänava remonditud majas töötab 23 inimest hooldusravi osakonnas- taastusravi ambulatoorses üksuses on 12-5 ametikohta.

 

<strong>Salmonella on tänavu nakatanud üle saja inimese</strong>

Tervisekaitseinspektsiooni andmetel on tänavu Eestis salmonelloosi haigestumine suurenenud - esimese viie kuuga on registreeritud 103 salmonelloosijuhtu. Sealhulgas üheksa nakatumist toimus välisreisil; ligi 30 haiget tuvastati aga märtsis-aprillis Harjumaal Kose-Uuemõisas- kui sealses lasteaed-algkoolis sai alguse salmonelloosipuhang.<br /> 2004. aastal oli viie kuuga kokku 44 salmonelloosijuhtu- 2003. aastal 29 juhtu- 2002. aastal 78 juhtu.<br /> Tervisekaitseinspektsioon teatel otsest seost praeguse inimeste salmonelloosi haigestumise suurenemise ja hiljutise Talleggi haiguspuhangu vahel seni leitud pole. Talleggi kontrollib Veterinaar- ja Toiduamet- kelle kinnitusel nakatunud liha ja munad firmast turule ei jõua.<br /> “Salmonelloosi puhul on põhjuste väljaselgitamine keeruline- sest nakkusallikas on selleks ajaks- kui pöördutakse arsti poole- juba kas ära tarvitatud või hävitatud. Tihtilugu aga ei otsi haigestunud üldse arstilt abi - tervisekaitsjate tehtud uuringute kohaselt kajastub ametlikus statistikas 10-15 protsenti tegelikest haigusjuhtudest-” öeldakse inspektsiooni pressiteates.<br /> Salmonelloosi põhjustajaks on peaaegu alati munast või kanalihast saadud salmonella bakter. Tervisekaitseinspektsiooni andmetel on uuringud näidanud- et salmonella mikroobide hävitamiseks tuleb toitu kuumutada vähemalt 74 kraadi juures.

 

<strong>Kutsehaiged said kokku Rõuges</strong>

9.-11. juunini peeti Võrumaal Eesti Kutsehaigete Liidu teabe- ja suvepäevad. Võrumaa Teataja kirjutas- muu hulgas kõneldi Rõuges sellest- milliseid rehabilitatsiooniteenuseid kutsehaigetele pakutakse- mida uut on kutsehaigete jaoks juba vastu võetud seadustes ja ka Riigikogu menetluses olevates seaduste eelnõudes.<br /> Kutsehaigete liidu veebilehe teatel oli suvepäevadel kavas veel kohtumised arstide ja alternatiivravitsejatega- ravimtaimede tundmaõppimine looduses- puhkeõhtud jm.

 

<strong>Pärnu haigla kaob elamukvartalisse</strong>

Pärnu linnavalitsus otsustas BNSi teatel algatada Pikanõmme ja Oja tänavate vahelise kvartali detailplaneeringu- millega nähakse ette korterelamupiirkonna rajamine aprilli algul avatud uue haigla lähedusse.<br /> Linnavalitsuse teatel on planeeritava ala suurus 3-9 hektarit. Alale on plaanis rajada kuni 14-5 meetri kõrgused ja kuni neljakorruselised hooned.

 

<strong>Õde-uurijate teaduskonverents</strong>

30. septembril kella 9-17 peetakse Tartus Puusepa 8a Linkbergi nimelises auditooriumis Eesti Õde-Uurijate Nõukogu (EÕUN) teaduskonverents “Kvaliteet kliinilises õendustegevuses”.<br /> Konverentsi eesmärk on vaadelda lähemalt kliinilise õendusabi kvaliteeti ja õe osa selle tagamises. Võimalik on kuulata õendusteaduslikke ettekandeid- tutvuda Eesti õdede uurimistöid kajastavate stendiettekannetega- osaleda eriala aktuaalseid probleeme käsitlevates töötubades. Konverentsile on oodatud kõik õed- õendusüliõpilased ja<br /> -õpetajad ning teised asjahuvilised- osalemise kohta väljastatakse tunnistus- mis annab kaheksa täienduspunkti.<br /> Osalemiseks on vajalik eelregistreerimine- ennast saab kirja panna EÕUNi koduleheküljel <a href="http://www.eoun.org.ee">www.eoun.org.ee</a> olevat registreerimislehte kasutades. Korraldajad soovitavad registreeruda enne 30. augustit- mil ka osavõtumaks on väiksem. Lisainfo e-posti aadressil <a href="mailto:Eve-Merike.Soovali@ut.ee">Eve-Merike.Soovali@ut.ee</a>.

 

<strong>Global Fund jätkab Eesti toetamist</strong>

17. juunil sai sotsiaalministeerium ametliku vastuse rahvusvaheliselt organisatsioonilt The Global Fund to Fight AIDS- Tuberculosis and Malaria (GF)- et GF annab Eestile järgmise kahe aasta jooksul veel ligi 75 miljonit krooni- teatas sotsiaalministeerium pressiteenistuse kaudu.<br /> Oktoobrist 2003 septembrini 2005 sai Eesti GFilt 49-92 miljonit krooni. GF programmi teine pool kestab oktoobrist 2005 septembrini 2007.<br /> Lisaks GFi vahenditele taotleb sotsiaalministeerium riigieelarvest järgmiseks aastaks ligi 15 miljonit krooni ennetuseks ja 40 miljonit krooni nakatunute raviks.<br /> Global Fundi rahastatava programmi eesmärk on peatada HIV/aidsi levik Eestis 2007. aastaks.

 

<strong>Koolinoored andsid võistu esmaabi</strong>

4. juunil korraldas Eesti Punane Rist Tallinna Botaanikaaias VII koolinoorte esmaabivõistlused- mis olid mõeldud 13-17-aastastele õpilastele. Osales 14 võistkonda Tallinna ja Harjumaa koolidest. Kõikides võistluse etappides olid simuleeritud mitmesugused lastega juhtuda võivad õnnetused ning kannatanutena esinesid samuti lapsed. Esmaabivõistluse parimaks tunnistati Tallinna Tehnikagümnaasiumi 1. võistkond- kelle järgnesid Tallinna Reaalkooli 1. võistkond ning Paldiski linna võistkond. Korraldajate teatel oli rebimine väga tasavägine- otsustavaks said IV etapis kogutud punktid- mida lapsed said elustamise eest.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.