Ämmaemandad saavad kutsetunnistuse ühingust

Sügisest hakkab Eesti Ämmaemandate Ühing omistama ämmaemanda kutset.

Sügisest hakkab Eesti Ämmaemandate Ühing (EÄÜ) omistama ämmaemanda kutset. 2. juunil sai ämmaemandate ühing tervishoiu ja sotsiaaltöö kutsenõukogult ämmaemanda kutset omistava organi õiguse- teatas tervishoiu ja sotsiaaltöö kutsenõukogu liige- EÄÜ ekspresident Ülle Lember.

Seni ei ole Eestis toimunud niisugusel kujul kutse omistamist - kõik ämmaemandad on tööle võetud kooli lõpetamise järel diplomi alusel- selgitas Lember. “Sotsiaalministeeriumiga koostöös on küll välja töötatud pädevuse hindamise süsteem- kuid sellel puudub seadusandlik jõud-” lisas ta.

Vana atesteerimise süsteem on tänaseks kadunud ning vajadus uue süsteemi järele oli täiesti olemas- hindas Lember.

Kutse omistamise süsteem on vabatahtlik- kuid tugineb kutseseadusele ja võimaldab registreeritud ning töötavatele ämmaemandatele väljastada kutsetunnistused lisaks koolidiplomile.

Kutse omistamise protsessi käigus hinnatakse tulevikus ämmaemandate haridust- töökogemust ja kutsealast enesetäiendamist. “Seega on kutsetunnistus tulevikus klientidele heaks orientiiriks- kui otsitakse kvalifitseeritud teenuse osutajat-” viitas Lember. “Samuti aitab kutsetunnistus tööandjatel soovi korral töötasusid diferentseerida.”

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.