Põlva haigla talveaed sai ministri jalajälgi täis

Põlva haigla talveaed avati möödunud kolmapäeval sotsiaalministri Põlvamaa visiidi ajal.

Põlva haigla talveaed avati möödunud kolmapäeval sotsiaalministri Põlvamaa visiidi ajal. Hoonekorpuse keskel asunud tühimikule ehitati eelmisel aastal katus peale ning tänavu kevadel haljastati see Räpina Aianduskooli õppejõu Reet Palusalu eestvõtmisel Kesk-Euroopa taimestikuga- mis kannatab ka väheseid miinuskraade- rääkis Põlva haigla juhatuse esimees Koit Jostov.

Reet Palusalu täiendas- et klassikaline talveaed oleks köetav- kuid Põlva haigla talveaeda ei köeta ja talvel pidavat seal olema kaheksa kraadi sooja. Seetõttu ei ole haljastuses kasutatud troopilisi taimi.

Palusalu ei usu- et inimese jaoks on olemas nn head ja halvad taimed. “Taimed ei tee halba ega head- kui just mõnda mürgist taime näppima ei lähe-” ütles aianduskooli õppejõud.

Põlva talveaias mürgiseid liike pole- pigem leiab sealt lõhnavaid:  lavendlit ja salveid. Kokku on talveaias 31 liiki ning aed on kujundatud ruuduteemas- s. t mustrijoon jookseb ruutudena. Talveaeda istutatud taimed ei kasva kõrgusesse- vaid laiusesse- selgitas Palusalu. Taimede eest hoolitseb Põlva päevakeskuse töötaja.

Koit Jostov ütles- et Põlva linn ja vald andsid talveaia taimestikuga haljastamiseks ligi 115 000 krooni ja haigla umbes 20 000 krooni. Katuse projekteerimise ja ehituse eest maksis Põlva Haigla AS.

Nüüd saavad roheluses puhata nii haigla patsiendid ja töötajad kui samas majas tegutsevate Põlva päevakeskuse ja valla hooldekodu vanurid. Samuti on talveaed avatud kõigile haigla külastajatele ning kogu Põlvamaa rahvale- lisas Jostov.

Sotsiaalminister Jaak Aab oli haiglarahvale kinnitanud- et Põlva haigla tuleviku suhtes ministeerium muudatusi ei plaani. Aastani 2010 jääb Põlva haigla üldhaiglaks ning ka pärast seda ei ole muudatusteks ülevaltpoolt põhjust- vahendas Jostov Aabi sõnu.

Küll on plaanis sotsiaalministeeriumis üle vaadata üldhaiglates tehtavate operatsioonide loetelu ning seda pikendada- et omakorda vähendada kesk- ja regionaalhaiglate operatsioonijärjekordi.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.