Kõrva-nina-kurgu-arstid käisid Leedus

26.–28. maini peeti Vilniuses kolmas Balti otorinolarüngoloogide kongress, mille korraldasid Leedu kolleegid.

26.-28. maini peeti Vilniuses kolmas Balti otorinolarüngoloogide kongress- mille korraldasid Leedu kolleegid. Kolmandast Balti kongressist võttis osa üle 540 erialaspetsialisti 27st riigist- sealhulgas Eestist 44 kõrva-nina-kurguarsti. Külalisesinejaid oli Balti riikide järgselt enim Saksamaalt- Austriast- Poolast- Itaaliast- Kreekast- Suurbritanniast jm.

Kongress avati Vilniuse raekojas- kus kongressi president- Leedu juhtiv otorinolarüngoloog professor Virgilijus Uloza tutvustas eriala arengut Leedus- rõhutades- et ainult ühisel jõul- kogemusi vahetades ning erinevate riikide eriala arengut järgides saab edendada eriala erinevaid suundi. Kongressi teaduslik programm hõlmas larüngoloogia- onkoloogia- otoloogia- rinoloogia- uneapnoe- kohleaarimplantatsiooni sessioone.

Larüngoloogia sessioonis käsitleti põhjalikult kõri papillomatoosi ja selle laserkirurgilist ravi. Huvitavad olid kõri arütenoid adduktsioonimetoodikal läbiviidavad USA ravi kogemused- hääletaastusravi ja palju muud.

Onkoloogia sessioonis käsitleti nii diagnostika- kui raviküsimusi eri maade kogemusel. Eraldi loengukursusega esines prof. W. Draf Saksamaalt- kes käsitles endonasaalsete kasvajate diagnostikat ja kirurgilist ravi. Euroopa üks juhtivaid rinolooge prof. E. Stennert (Saksamaa) tutvustas frontaalsiinuse kirurgilise ravi uusi suundi ja jagas juhtnööre. Prof. Klaus Vogt pidas loengutsükli raadiosageduslikust kirurgiast otorinolarüngoloogias.

Kohleaarimplantatsiooni käsitlevas sessioonis puudutati implantatsioonil ilmnevaid majanduslikke ja eetilisi probleeme- implantatsioonikandidaadi valikukriteeriume- rehabilitatsiooni. Kohal olid ka otorinolarüngoloogide jaoks sellised tuntud spetsialistid nagu Monika Lehnhardt ja Milan Profant Slovakkiast- kellel on ka Eesti implantatsiooni arengus oma kindel roll.

Obstruktiivse uneapnoe sessioonis näitlikustati une ajal tekkivat hingamisteede ahenemist ja sulgust nii visualiseerimise kui ka akustilisel teel. Käsitleti haiguse eluohtlikkust- tekkivaid kardioloogilisi probleeme- diagnostikameetodeid- ravivõimalusi ja ravitüsistusjuhte (esinesid lektorid Kanadast- Kreekast- Suurbritanniast- Rootsist ja Poolast).

Stendettekanded katsid kongressisaali kahte seina (76 ettekannet). Eestist oli ettekanne dr Priit Kasenõmmel- kes tutvustas kongressil tonsillektoomia näidustuste objektiviseerimisvõimalusi. Tema ettekanne leidis heakskiidu sessiooni juhatajalt.

Õhtune koosviibimine toimus Belmonto keskuses- kus oli võimalus tiheda programmi raames meeleolukamalt suhelda nii oma maa kui ka teiste kolleegidega.

<br /><strong>ANNELI PÕLD<br /></strong>Eesti Kõrva-Nina-Kurguarstide ja Pea- ja Kaelakirurgide Seltsi president

 

 

<strong><u>Kõrva-nina-kurguarstide Balti kongressid:</u></strong>

* I kongress 1999 Tallinnas<br /> * II kongress 2002 Riias<br /> * III kongress 2005 Vilniuses (Vilniuse kongressi patroon oli Leedu tervishoiuminister Žilvinas Padaiga- kes käis juulikuus ametlikul visiidil ka Eestis.)

<em>Allikas: Anneli Põld</em>

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.