Tervishoiumuuseum tegi kummarduse doktor Levinile

Tervishoiumuuseum avas ülevaatenäituse humaanse vastsündinute meditsiini initsiaatori, professor Adik Levini 65. sünnipäeva auks.

Tervishoiumuuseum avas ülevaatenäituse humaanse vastsündinute meditsiini initsiaatori- professor Adik Levini 65. sünnipäeva auks.

Muuseumi algatusel koostatud näitus annab hea ülevaate kolmkümmend viis aastat lastearstina töötanud professor Adik Levini elutööst. Fotod ja erinevates keeltes ilmunud artiklid illustreerivad ka seda- kuivõrd on tema idee toetada igati ema ja vastsündinu kontakti leidnud vastukaja paljudes riikides.

Ehk nagu ütles näituse koostaja Mari-Ann Aimla: “Püüdsime näidata silmapaistva maailmamehe haaret. Võime olla rõõmsad- et ta on teinud oma tööd Eestis.”

Levin töötas kakskümmend viis aastat Tallinna lastehaigla vastsündinute ja enneaegsete osakonna juhatajana. Näituse avamisel rõhutas ta- et just need aastad vormisid teda arstina ja inimesena.

Eelmisel sügisel lahkus ta oma ametist- kuid ei jäänud loorberitele puhkama. Levin kogus vaid mõne kuuga tuntust kui uue toitumissuuna eestvedaja. Role’i metodoloogia põhineb varjatud toidutalumatuse määramisel testide abil ja selle põhjal individuaalse soovitatava ja ebasoovitatava toiduvaliku koostamisel. Programm lubab taastada immuunsüsteemi- parandada enesetunnet ning normaliseerida kehakaalu.

Juubilari olid tulnud õnnitlema tema kolleegid Tallinna lastehaiglast ja mitmest haiglast üle Eesti- töökaaslased Tallinna ülikooli sotsiaalteaduskonnast- kus ta töötab õppejõuna- ja arvukalt sõpru.

<br /> AITA NURGA<br /><a href="mailto:aita@mu.ee">aita@mu.ee</a>

 

 

<strong><u>Humaanse vastsündinute meditsiini initsiatiiv:</u></strong>

  1. Emal peab olema võimalus viibida oma haige vastsündinu juures 24 tundi ööpäevas.<br />   2. Kogu haiglapersonal peab hoolitsema iga ema ja lapse eest ning olema võimeline toime tulema psühholoogiliste probleemidega.<br />   3. Haiglapersonal peab propageerima imetamist igale emale ja tundma rinnast piima väljalüpsmise tehnikat.<br />   4. Emade psühholoogilist stressi tuleb vähendada kogu haiglaravi perioodil.<br />   5. Ilma meditsiinilise näidustuseta ei tohi vastsündinutele anda midagi muud peale rinnapiima.<br />   6. Kui laps ei ole võimeline ise imema- peab ta saama rinnapiima maosondi kaudu ja eelistatult ema poolt antuna.<br />   7. Vastsündinu läbivaatused ja uuringud tuleb viia miinimumini.<br />   8. Ema ja lapse vahelist nahk-naha ja õhk-õhu kontakti tuleb kasutada nii palju kui võimalik- kuid vähendama peab meditsiinitehnika kasutamist lapse ravis.<br />   9. Agressiivne ravi tuleb viia miinimumini.<br />   10. Ema ja last tuleb vaadelda kui suletud psühhosomaatilist süsteemi. Igapäevased arstivisiidid tuleb fookustada mitte ainult lapse- vaid ka ema vajadustele (kaasa arvatud günekoloog ja teised spetsialistid).<br />   11. Tervetel pereliikmetel (isa- vanavanemad või abistajad) peab olema lubatud ema ja lapse külastamine kogu haiglaravi perioodil.

<em>Allikas: Eesti Arst- august 2002</em>

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

26. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.