Hüperkolesteroleemiaga patsiente toetav programm jätkub aasta lõpuni

Ranbaxy Eesti esindus pikendab oma 2003. aasta lõpul alustatud
simvastatiini-programmi “Võti- mis avab uue tee” käesoleva aasta
lõpuni.

Uuringutega on tõestatud- et hüperkolesteroleemia on üks olulisemaid riskifaktoreid südame ja veresoonkonna fataalsete haiguste tekkes. Ranbaxy Laboratories Ltd. müügi- ja turundusjuhi Peeter Villako sõnul on kolesterooli alandava ravi suureks probleemiks see- et patsiendid- kellele statiin on ordineeritud- ei võta seda pidevalt ja järjekindlalt.

“Esineb ka juhtumeid- mil patsient ei julge oma raviarstile tunnistada- et ta on ravimi võtmisest loobunud. Enamasti loobutakse statiinravist sellepärast- et ei jätku raha-” rääkis ta. “Tavaliselt on samale inimesele ordineeritud neli või viis erinevat ravimit- millest esimesena lõpetatakse just statiinide kasutamine- kuna nende toimet ja sellest tulenevat seisundi paranemist patsient ise ei taju-” kirjeldas Villako.

Tema teatel algataski ravimifirma selle probleemi lahendamiseks 2003. aasta lõpul hüperkolesteroleemiaga patsiente toetava programmi “Võti- mis avab uue tee”- mis seisneb selles- et Ranbaxy annab oma ravimile Simvor (simvastatiin) täiendava soodustuse. Patsiendid- kellele arst on ordineerinud 75- või 90-protsendilise soodusretseptiga simvastatiini- saavad apteegist Simvori (simvastatiini tabletid 10 mg või 20 mg N30) pakendi kätte 20 krooni eest.

“Sellisel moel muutub statiinravi kättesaadavaks kõigile abivajajatele ning kaob kiusatus majanduslikel põhjustel ravi katkestada-” hindas müügi- ja turundusjuht.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.