Kliinikumi kardiokirurgid ootavad konverentsile

TÜ kliinikumi kardiokirurgia osakond tähistab 16. septembril oma
30. sünnipäeva konverentsiga- teatas kliinikumi pressiteenistus.
Osakonna aastapäevale pühendatud konverents algab kell 12 A.
Linkbergi auditooriumis (L. Puusepa 8).

Kardiokirurgia osakond asutati iseseisva osakonnana 15. septembril 1975. aastal. Tähelepanuväärne on- et enne iseseisva osakonna avamist oli tehtud juba pea 500 operatsiooni.

Tänaseks opereeritakse aastas keskmiselt 400 patsienti kunstliku vereringe tingimustes- neist <em>ca</em> 60 on lapsed- lisaks nn kinniseid operatsioone <em>ca</em> 50. Südamestimulaator paigaldatakse aastas umbes 300 inimesele. Ainsana Eestis opereeritakse kliinikumi kardiokirurgia osakonnas lapsi - alates juba enneaegsetest lastest. Kõige väiksem patsient on kaalunud 495 grammi.

Alates 1997. aastast on tehtud koostöös Stockholmi Karolinska haiglaga ja prof. Vaagega. Sealses haiglas kaitses hiljuti oma doktoritöö Peeter Tähepõld. Arno Ruusalepp valmistub oma doktoritööd kaitsma.

1998. aastast on programmi “Partnership for the Heart” raames koostöö Saksamaa juhtivate südamekirurgia keskustega- eelkõige Humboldti ülikooli Charite haiglaga ja professor Wolfgang Konertzi meeskonnaga. Charites on opereeritud kolme komplitseeritud südamerikkega last. Alates aastast 2000 on prof. Konertz kord aastas oma meeskonnaga Eestis käinud- igal visiidil on opereeritud 2-3 komplitseeritud südamerikkega patsienti. Aastast 2005 on professor Konertz Tartu ülikooli külalisprofessor.

Osakonna loomise algusest kuni oma pensionini on olnud osakonnaga seotud Ernst Kõo ja Jüri Samarütel- praeguseni töötavad seal Mati Ress- Elvi Liiv ja Tähti Saar.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.