Aidsikabinettides avastati rekordarv HIV-positiivseid

Tervise Arengu Instituudi (TAI) andmetel avastati augustis Eesti
anonüümsetes aidsi nõustamiskabinettides rekordarv
HIV-positiivseid.

TAI infojuhi Liina Laastiku teatel tegid kuus Eesti aidsikabinetti augustis kokku 441 HIV-testi. Neist osutus positiivseks 23- sh Tallinnas ja Narvas üheksa ning Kohtla-Järvel viis. Pärnu ja Tartu nõustamiskabinettides ei avastatud ühtegi positiivset testi. 23-st augustis avastatud positiivsest testist kuulusid kümme süstivatele narkomaanidele.

Tänavu juulis leiti kabinettides 21 nakatunut- eelmise aasta augustis aga 15- vahendas BNS.<br /> Kokku diagnoositi Eestis tänavu augustis Tervisekaitseinspektsiooni teatel 44 HIV-positiivset.

Aidsikabinettide külastajaid oli augustis kokku 488- mis on 54 võrra rohkem kui juulis ning 60 võrra enam kui eelmisel aastal samal ajal. Nõustamiskabinettide külastatavus suurenes võrreldes juuliga Tallinnas- Tartus ja Narvas. Külastatavus langes Pärnus- Kohtla-Järvel külastas aidsikabinetti augustis sama palju kliente kui juulis. Testijärgset nõustamist tehti kabinettides augustis 386 korral.

Eestis on kuus anonüümset aidsi nõustamiskabinetti: kaks Tallinnas ning üks Tartus- Narvas- Kohtla-Järvel ja Pärnus. HIV-testi on võimalik teha ka noorte nõustamiskabinettides- perearstide ja eriarstide juures.

Tervisekaitseinspektsiooni andmetel oli 16. septembri seisuga Eestis tänavu diagnoositud 456 HIV-nakatunud isikut (sh Tallinnas 205- Ida-Virumaal 186 ja Tartumaal 48) ning kolm aidsihaiget. HIV-nakatunutest 91 on kinnipeetavad.

Kokku on aastate jooksul Eestis HI-viirus diagnoositud 4898 inimesel- sealhulgas aids 73 inimesel.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.