Arstide liit pikendas vastutuskindlustust

Eesti Arstide Liit (EAL) pikendas aastaks ajaks If Eesti Kindlustusega sõlmitud vastutuskindlustuse lepingut, millega on haaratud ligi 2400 arsti.

Eesti Arstide Liit (EAL) pikendas aastaks ajaks If Eesti Kindlustusega sõlmitud vastutuskindlustuse lepingut- millega on haaratud ligi 2400 arsti.

EALi peasekretär Katrin Rehemaa ütles- et kindlustuskaitse on kõigil töötavatel arstide liidu liikmetel (koos VI kursuse tudengite ja pensionäridega on EALis 2721 inimest). Vastutuskindlustusmakseks läheb iga kuu seitse krooni inimeselt ja see on EALi liikmemaksu sisse juba arvestatud.

Tänavuste läbirääkimiste kohta ütles Rehemaa- et oli ka üks konkureeriv pakkuja- kuid EAL otsustas If Kindlustuse partneriks jääda. Lepingutingimused jäid samaks. Lepingusummat ei soovinud Rehemaa avaldada- viidates lepingutingimuste konfidentsiaalsusele.

Eesti Perearstide Seltsi juhatuse esimees Madis Tiik ütles- et perearstidele eraldi vastutuskindlustuse sõlmimine on arutusel olnud- kuid seni ei ole Eestis kindlustusseltsi- kes pakuks perearstidele sobivat lepingut.

“Haigla palgal töötavaid arste rahuldab EALi kindlustusleping- aga perearsti puhul on riskid suuremad-” selgitas Tiik. “Kui patsient esitab kaebuse- siis tavaliselt nii arsti kui ka juriidilise isiku vastu. Haiglatel on samuti vastutuskindlustuslepingud sõlmitud. Perearst aga on ise ettevõtja ning siis langevad riskid ühe ja sama isiku peale. Ettevõtja kindlustusmakse on seejuures kümneid kordi kallim ja peamiselt raha taha ongi jäänud seni perearstide seltsi vastutuskindlustuslepingu sõlmimine.”

Võru perearst Iia-Ulvi Raid ütles- et nende perearstikeskuse OÜ Võru Arst perearstid ja -õed on kindlustatud juba paar aastat enne võlaõigusseaduse jõustumist 2002. aastal. Samal ajal on Raid EALi liikmena ka selle kaudu kindlustatud.

Raid meenutas- et vastutuskindlustuse sõlmisid nad pärast seda- kui Võrumaal oli üks vaidlusalune juhtum- kus omaksed süüdistasid patsiendi surmas perearsti. “Hirm on-” ütles Raid peamise ajendi- miks perearstid kindlustuskaitse eest ise hoolitsevad. “Aktuaalseks muutub kindlustus siis- kui kellelgi midagi juhtub. Õnneks unustad töö juures selle teema- kuni jälle loed ajalehest mõnest juhtumist ja sees hakkab kripeldama. Meditsiini jääb risk alati. Kindlustussumma pakub vähemalt mingi hingerahu.”

OÜ Võru Arst maksab kindlustusmaksu 9487 krooni aastas- mida aasta peale jagatuna on kergem maksta.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.