26 september 2005 22:00
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Kroonilise C-hepatiidi patsientidest saavad A-hepatiidi vastu vaktsineeritud vähesed

Kuigi USA ravijuhendid soovitavad vaktsineerida kõik kroonilist C-hepatiiti põdevad patsiendid ka A-hepatiidi vastu- tehakse seda harva. Värske uuringu autorite arvates tuleks teha jõupingutusi- et julgustada A-hepatiidi vastu vaktsineerimist kroonilist maksahaigust põdevatel patsientidel- kirjutab Reuters Health.

Superinfektsioon A-hepatiidi viirusega suurendab oluliseltmaksakooma tekkimise ja haigusesse suremise riski kroonilisemaksahaiguse patsientidel- hoiatavad dr Edmund J. Bini ja temakaastöölised ajakirjas Hepatology avaldatud uurimuses. Seetõttusoovitataksegi neid patsiente- kaasa arvatud C-hepatiidi viirusegahaigestunuid- vaktsineerida A-hepatiidi vastu.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale. Vaatamiseks logi sisse või osta ligipääs allolevalt lingilt.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Enimloetud
    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee