LÜHISÕNUMEID

Euroopa Ravimiamet peatas ajutiselt Hexavaci
müügiloa

Euroopa Ravimiamet otsustas ajutiselt peatada kuuekomponentse vaktsiini Hexavac (Sanofi Pasteur MSD) müügiloa Euroopa Liidus- teatas Ravimiamet. Vaktsiinile on varem antud Euroopa Liidus tsentraalne (kõiki liikmesriike hõlmav) müügiluba- Eestis seda vaktsiini ameti teatel ei turustata.<br /> Euroopa Liidus on vaktsiin kasutusel Austrias- Hispaanias- Itaalias- Kreekas- Küprosel- Leedus- Prantsusmaal- Rootsis- Saksamaal- Slovakkias ja Tšehhi Vabariigis. Lisaks turustatakse seda veel 19 riigis üle maailma.<br /> Hexavac on kuuekomponentne vakstiin difteeria- teetanuse- läkaköha- hepatiit B- poliomüeliidi ja <em>Haemophilus influenzae</em> b vastu.<br /> Müügiloa peatamise põhjuseks on vaktsiini ühe- hepatiit B vastase komponendi võimalik ebaefektiivsus. “Seoses tootmisprotsessis leitud varieeruvustega võib vaktsiini tõhusus B-hepatiidi vastase pikaajalise immuunsuse tekitamisel olla arvatust nõrgem-” selgitab Ravimiamet oma veebilehel.<br /> Vaktsiini ülejäänud viie komponendi osas ei ole probleeme tuvastatud ning lapsed- keda on Hexavaciga vaktsineeritud- on eelpool nimetatud ülejäänud viie haiguse vastu kaitstud.<br /> Ravimiamet lisab- et otsusel ei ole mõju teiste vaktsiinide kasutamisele. “Vaktsineerimine on väga oluline nii iga lapse kui rahvastiku hea tervise seisukohast. Riikides- mida otsus puudutab- on ülalviidatud raskete ja potentsiaalselt eluohtlike haiguste vastu kättesaadavad teised ühe- ja mitmekomponentsed vaktsiinid-” öeldakse pressiteates.

 

<br /><strong>Soome hindas oma tuberkuloosiriske</strong>

Soome võib peatselt lõpetada üldise tuberkuloosi vastu vaktsineerimise programmi- sest see haigus on riigist sisuliselt kadunud- vahendas BNS. Septembri lõpus esitab ekspertkomisjon tervishoiu- ja sotsiaalministeeriumile asjakohase raporti.<br /> “Meil on tõesti väga madal esinemus- vähe juhtumeid ja suurem osa tööstusriikidest on universaalsest vaktsineerimisest loobunud-” ütles Soome rahvatervishoiu instituudi vaktsiiniosakonna juhataja Terhi Kilpi.<br /> Rootsis lõpetati tuberkuloosi vastu vaktsineerimine 1976. aastal ja sellele ei ole olnud negatiivseid tagajärgi- lisas ta ja seletas- et üldise vaktsineerimise eesmärgiks on lastel tõsiste tubekuloosijuhtumite ärahoidmine.<br /> Soomel on pikk ühine riigipiir Venemaaga- kus tuberkuloosiprobleem on kontrolli alt väljumas.<br /> Soomes elab umbes 20 000 venelast ja igal aastal külastavad riiki tuhanded turistid Venemaalt- kuid kõik see ei tee Kilpi sõnul tervishoiuvõimudele kuigivõrd muret. “Tuberkuloos piirdub üsna rangelt teatud riskigruppidega (nagu äärmises vaesuses elavad- alatoidetud inimesed ja alkohoolikud) ega kandu ühelt grupilt teisele-” ütles Kilpi.<br /> Ta lisas- et riskipiirkondades elavaid lapsi kavatsetakse edaspidigi vaktsineerida.<br /> Praegu vaktsineeritakse Soomes BNSi teatel tuberkuloosi vastu aastas umbes 55 000 vastsündinut. Mullu tuvastati riigis 235 tuberkuloosijuhtumit- peamiselt oli tegemist haiguse reaktiveerumisega vanematel inimestel.<br /> Maailmas ei ole tuberkuloos aga kuhugi kadunud. Maailma  Terviseorganisatsiooni WHO andmetel sureb sellesse igal aastal ligikaudu kaks miljonit inimest.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

26. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.