Merimetsas näeb uue aja polikliinikut

Septembri keskel avatud ligi 75 miljonit krooni maksma läinud Merimetsa Tervisekeskus on Tallinnas Eesti aja esimene suur uusehitis, mis on tehtud spetsiaalselt meditsiiniasutusele.

Septembri keskel avatud ligi 75 miljonit krooni maksma läinud Merimetsa Tervisekeskus on Tallinnas Eesti aja esimene suur uusehitis- mis on tehtud spetsiaalselt meditsiiniasutusele.

Keskus on ehitatud Lääne-Tallinna keskhaigla Meremeeste haigla kõrvale. “Haigla tahtis laieneda- meie otsisime ruume-” põhjendas SA Merimetsa Tervisekeskus juhataja Üllar Lanno asukoha valikut.

Neljakorruselises majas töötavad seitse perearstikeskust ning nendega koostööd tegevad eriarstid- sealhulgas Lääne-Tallinna keskhaigla eriarstid. Kokku on siin tööruumid ligi sajal arstil.<br /> Ruume on rentinud ka kaasaegse polikliiniku juurde sobivad firmad: apteek- meditsiinitarvete kauplus- prillipood- lillepood- kohvik ja ilusalong.

<strong>Lisaraha meditsiini<br /></strong>Kui uue keskuse ehitamine otsustati- töötas Lääne-Tallinna keskhaigla juhatajana Peep Põdder- kes kevadel pealinna võimuvahetuse järel taandati ja töötab praegu Jõgeval. Põdder rõhutas- et keskuse näol on Eesti meditsiin saanud hulga lisaraha ning omaaegse otsusega on põhjust rahul olla. Keskuse teeninduspiirkonna suuruseks arvestatakse 45 000 inimest.

Üllar Lanno sõnul otsis ta uusehitusele algul teisi partnereid- käis ka Põhja-Eesti regionaalhaiglas- kuid ainult Põdder võttis ta kohe jutule.

Laenu saamiseks käis 2003. aasta märtsis loodud sihtasutus maad kuulamas kõigis neljas suuremas pangas- aga vaid Ühispangal oli neisse usku. Lanno lisas- et kui maja hakkas valmis saama- tõttasid kõik teised pangad pakkuma refinantseeringut.

Pangalaenu tingimuseks oli- et rendihind peab olema vähemalt 120 krooni ruutmeetrilt. Lanno ütles- et nad jäid selle hinna juurde- ehkki samas piirkonnas on keskmine rendihind 180 kr/m2.

<strong>Ühtne renditase<br /></strong>Kõik 22 perearsti töötavad ühtse rendihinnaga- mis on Tallinna tingimustes haruldane- erinevate keskuste rendihindade tase võib pealinnas erineda kordades.

Põdderi hinnangul hakkab perearstinduses vähemaks jääma korterites töötavaid keskusi. Ta lisas- et haiglal vabanes eriarstide kolimisega uude keskusesse kahe korruse jagu ruume ning vähenes vajadus oma juurdeehituse järele.

Arhitekt Raul Kõllamaa kujundas maja rõõmsavärviliseks- et see eristuks selgelt kõrvalolevatest haiglahoonetest. Ruumide paigutuses ja sisekujunduses arvestati arstide erisoove. Kabinettide värvilahenduse sai iga arst ise valida.

Üllar Lanno ütles- et “tabletiplakatite” asemel eksponeerivad nad keskuse seintel noorte kunstnike loomingut. 17. septembrist näeb seal Riina Kivirüüdi õlimaale.

<br /><strong>AITA NURGA<br /></strong><a href="mailto:aita@mu.ee">aita@mu.ee</a>

 

<br />  

<strong><u>Merimetsa tervisekeskus</u></strong>

<strong>Perearstid:<br /></strong> - Leht ja Margus perearstikeskus<br />  - Linnamõisa perearstikeskus<br />  - Merelahe perearstikeskus<br />  - Mere-Med perearstikeskus<br />  - Ollikainen ja Klein perearstikeskus<br />  - Perearst Jelena Bozikjan<br />  - Telliskivi perearstid

<strong>Eriarstid ja diagnostika:<br /></strong> - Lääne-Tallinna keskhaigla eriarstid<br />  - Arstlik ekspertiisikomisjon<br />  - Kõrva-nina-kurgukliinik<br />  - Naistearst<br />  - Füsioteraapia<br />  - Röntgen ja sonograafia<br />  - Merimetsa hambaravikliinik<br />  - Psühhiaater<br />  - Psühholoogiline nõustamine<br />  - Ilukirurg<br />  - Kliinilised uuringud

<strong>Tugiteenindus:<br /></strong> - Apteek<br />  - Meditsiinitarvete kauplus<br />  - Lillekauplus<br />  - Prillipood<br />  - Kohvik<br />  - Pangaautomaat<br />  - Postkast

<strong>Tervisekeskuse andmeid<br /></strong>  - Maja projekteeris Eesti arhitektuuribüroo R.A.P. Arhitektid<br />   - Ehituse peatöövõtjaks on OÜ Müller Lahendused<br />   - Investeeringu kogumaht on üle 75 miljoni krooni<br />   - Keskuse kogupind on 5285 ruutmeetrit<br />   - Majas töötab üle 90 arsti- ligi 30 erinevat keskust- kliinikut- eraettevõtjat

<em>Allikas: Merimetsa tervisekeskus</em>

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.