Kohus mõistis tegevusloata nõelravitseja tingimisi vangi

26. septembril mõistis Tartu maakohus loata nõelraviteenust
pakkunud Svetlana Lokk-Kidava (55) tingimisi vangi- karistades teda
tingimisi kuue kuu pikkuse vangistusega kolmeaastase katseajaga-
ütles BNSile Tartu kohtute pressiesindaja. Kohtukulude katteks
mõistis kohus süüdistatavalt välja kokku 13 439 krooni.

Lõuna ringkonnaprokurör Külli Saks nõudis Lokk-Kidavale loata majandustegevuse eest üheaastast tingimisi vangistust kaheaastase katseajaga. Lokk-Kidava advokaat Anne Vissak leidis kohtuvaidlustes- et kuna seaduses ei ole ühselt sätestatud- et nõelravimiseks peab olema litsents- siis tuleks naine kuriteokoosseisu puudumise tõttu õigeks mõista.

Süüdistuse järgi osutas nõutava arstikvalifikatsioonita Lokk-Kidava 1997. aastast möödunud aasta oktoobrini Tartus ja Pärnus nõelraviteenust ilma vastava tegevusloata. Tervishoiuteenuste korraldamise seaduse järgi tohivad raviteenuseid osutada ainult vastava eriettevalmistusega tervishoiutöötajad. Süüdistuse järgi ei ole tervishoiuamet Lokk-Kidavale tervishoiuteenuste osutamiseks tegevusluba väljastanud ning naine pole oma tegevust nõelravi alal tervishoiuametis registreerinud.

Mittetulundusühingu Eesti Sõltuvushaigete Rehabilitatsiooni Ühing Lootus juhataja Svetlana Lokk-Kidava ütles Tartumaa Raadiole- et tema tegevus nõelravi osutajana ei meeldi tervishoiuametnikele- kuna tegemist on alternatiivmeditsiiniga ja ta tegutseb ka praegu selles valdkonnas edasi ilma litsentsita- sest seda talle niikuinii ei anta. Naine lisas- et peab enda missiooniks alkoholisõltlaste abistamist- sest riiklikul tasandil ei vastuta selle eest keegi.

Süüdimõistetud naine kandideerib samas eelolevatel kohalikel valimistel Eesti Keskerakonna nimekirjas Tartu volikokku. Tartu valimiskomisjoni esimees- linnasekretär Jüri Mölder ütles Tartumaa Raadiole- et seadus keelab kandideerida isikul- kellele on kohus määranud kuriteo eest reaalse vanglakaristuse- seega on antud juhul tegemist eetilise probleemiga.

Kohtuotsusele saab esitada apellatsioonkaebuse või -protesti 15 päeva jooksul.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.