Lapse atoopiline dermatiit on perele raske

Lapse atoopiline dermatiit põhjustab kannatusi tervele perekonnale. Sageli tunnevad pered, et nad on probleemiga üksi jäetud, tutvustab Mediuutiset Oulu ülikooli arstiteaduskonnas kaitstavat väitekirja.

Lapse atoopiline dermatiit põhjustab kannatusi tervele perekonnale. Sageli tunnevad pered- et nad on probleemiga üksi jäetud- tutvustab Mediuutiset Oulu ülikooli arstiteaduskonnas kaitstavat väitekirja.

Mida raskemalt on lapse atoopiline dermatiit väljendunud- seda enam see perede elukvaliteeti halvendab. Näiteks mõjutab naha sügelemine lapse ja kogu pere und.

Tervishoiumagistri Eija Skarpi väitekirja aluseks olevasse uuringusse oli kaasatud 254 perekonda ning hooldava personali esindajat. Pereemad kirjeldasid laste raske dermatiidi hooldamist ja võitlemist toiduallergiatega kui kohati väsitavat- isegi lootusetut tööd.

Lootust perede argipäeva andis lapse kasvamine- mille käigus atoopiline dermatiit enamasti leevendub.

Autori teada on atoopilised haigused viimaste aastakümnete jooksul sagenenud ning atoopilist dermatiiti esineb arenenud tööstusmaades 15-20 protsendil lastest.

Uuringus osalevad perekonnad tundsid tihti- et nad on oma probleemidega üksi jäetud.<br /> Skarpi järeldusel vajavad pered mitmekülgset- oma situatsioonile vastavat teavet atoopilise dermatiidi ja selle ravi ning sageli kaasnevate allergiate kohta.

Pered on hädas erinevate toiduainete ja ärritavate tegurite vältimisega ning on mures eliminatsioonidieedi mõju pärast lapse kasvule ja tema arengule. Hoolitsetakse lapse eest hästi.

Skarpi sõnul on atoopilist dermatiiti põdeva lapse emal tähtis hoolt kanda ka enda eest- kuna tema on kõige sagedamini vastutav argipäevaste tegemiste sujumise eest perekonnas. Vanemate suutmist olukorraga kohaneda tuleks toetada ning pakkuda võimalusi näiteks osaleda rehabilitatsioonis ja taastusravis.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.