Magnum katkestas oma müügiandmete edastamise

Juba paar kuud ilmub IMSi poolt koostatud operatiivne ravimituru maakondlik statistika ilma Magnum Medicali, Eesti ühe suurema ravimihulgimüüja andmeteta.

Juba paar kuud ilmub IMSi poolt koostatud operatiivne ravimituru maakondlik statistika ilma Magnum Medicali- Eesti ühe suurema ravimihulgimüüja andmeteta.

Magnum Medical ASi juhatuse esimees Virkko Pullinen täpsustas- et Magnum Medical ei keeldunud andmete esitamisest- vaid pooled ei saavutanud kokkulepet lepingu pikendamise tingimuste osas. “IMS on Magnum Medicali teada äriettevõte- kes kogub andmeid kommertslikel eesmärkidel-” ütles Pullinen. “Sellest tulenevalt on IMSile andmete esitamine poolte vahelise kokkuleppe küsimus.”

Ravimituru ülevaateid koostava IMS Eesti juht Kristel Liivak selgitas- et antud juhul on tõesti tegemist olukorraga- kus Magnum Medical müüb andmeid kommertslikel eesmärkidel ja IMS ostab andmeid kommertslikel eesmärkidel ning kokkuleppe saavutamisel tekkis tõrge eelkõige õiglase hinna määratlemisel edastatavatele andmetele.

“Arvestades IMSi 50-aastast kogemust ligi sajas riigis üle maailma ja samalaadsetele andmetele väljakujunenud turuhinda- ei olnud Magnum Medicaliga kokkuleppe saavutamine kahjuks võimalik-” möönis ta.

Kahtlusele- et Magnum Medicali müügiandmeteta ei ole ravimituru info objektiivne- vastas Liivak- et praegu edastab IMS ainult üldturu andmeid- mille kvaliteet vastab rahvusvahelistele statistilistele nõuetele- kuid regionaalsete andmete edastamine on peatatud. “Järgmise aasta alguseks tahame pakkuda uues ja ülevaatlikumas formaadis andmeid- mis tuginevad alternatiivsetele allikatele-” lisas Liivak.

IMS AG Eesti pakub ravimitootjatele erinevaid andmete kogumeid ravimituru analüüsiks kuude lõikes. Näiteks on võimalik jälgida Eesti ravimituru trende ATC-koodi- brändi- pakendi ja toimeaine järgi. Infot saab ka regioonide lõikes (15 regiooni- lisaks Tallinn ja Tartu eraldi).

Magnum Medicali ja IMS vahelise andmevahetuse katkemise pärast- täpsemalt ravimituru ülevaadete usaldusväärsuse pärast on mures ka Rahvusvaheliste Ravimitootjate Liit Eestis- kinnitas liidu esindaja Mari Levo.

“Otsime ja ootame lahendusi. Meid huvitavad operatiivsed- usaldusväärsed- hästi töödeldavad ja sõltumatud andmed. Ka Eesti ravimipoliitika planeerijad võiksid olla huvitatud ravimituru dünaamilisest muutumisest ja operatiivsetest andmetest-” ütles Levo Meditsiiniuudistele möödunud nädalal.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.