Perearstid testisid oma diagnoosimisoskust

Hiljutisel Ida-Tallinna keskhaigla diagnostikakliiniku konverentsil tutvustati osalejatele kahte haigusjuhtumit ja paluti ära arvata diagnoos, 28-st äraarvamises osalenud perearstist vastas õigesti kakskümmend.

Hiljutisel Ida-Tallinna keskhaigla diagnostikakliiniku konverentsil tutvustati osalejatele kahte haigusjuhtumit ja paluti ära arvata diagnoos- 28-st äraarvamises osalenud perearstist vastas õigesti kakskümmend.

Mõlema haigusjuhtumi puhul oli diagnoos sama: müeloomtõbi. Valediagnoosina pakkusid arstid ka jämesoolevähki- kilpnäärmevähki ja lihtsalt vähkkasvajat. Kõik peale ühe eksinu pakkusid teise juhtumi puhul siiski õiget diagnoosi- aga raskusi tekitas esimene juhtum.

Keskhaigla turundusjuht Andra Altoa ütles Meditsiiniuudistele selgituseks- et konverentsil osalejad said koos kutsega ka CD- millel oli muu hulgas kahe haigusjuhtumi kirjeldus koos illustratsioonidega- patsientide röntgenülesvõtetega. Seega oli arstidel aega enne konverentsi juhtumite üle aru pidada.

Diagnoosi äraarvamise hõlbustamiseks valiti kaks haigusjuhtumit - et kui ühe puhul ei olda diagnoosis kindlad- siis teine juhtum toetab tekkinud versiooni.

Õige vastuse andnute vahel loosis korraldaja välja auhinna: arst saab haiglalt tellida 5000 krooni väärtuses uuringuid.

Loosiõnn naeratas Lasnamäe perearstikeskuse perearstile Natalja Jerohhovale. “Ühel minu kolleegil oli sama haigusega patsient- olime omavahel tema diagnoosi arutanud ja tuttav haiguslugu meenus mulle konverentsil kohe-” vastas Jerohhova küsimusele- kas diagnoosi oli kerge panna.

Arst lisas- et mõne aasta eest arutasid keskuse perearstid sagedamini omavahel erinevaid haigusjuhte ja teisi tööalaseid probleeme. Nüüdseks on koormus kasvanud- näiteks Jerohhoval on nimekirjas 2300 patsienti- ehkki soovitatav on 1700-1800. Tal ei ole ka abiarsti.

“Kolleegidega suhtlemiseks näpistan aega peamiselt siis- kui olen mõnel erialasel konverentsil-” tunnistas Jerohhova.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.