Tallinn andis diagnostikakeskuse eksjuhid kohtusse

Tallinna linnavalitsus otsustas nõuda Tallinna diagnostikakeskuse kolmelt juhatuse ja kolmelt nõukogu liikmelt kohtu kaudu välja angiograafi ostuks enam kulutatud neli miljonit krooni.

Tallinna linnavalitsus otsustas nõuda Tallinna diagnostikakeskuse kolmelt juhatuse ja kolmelt nõukogu liikmelt kohtu kaudu välja angiograafi ostuks enam kulutatud neli miljonit krooni- vahendas BNS. Nõue esitatakse nende diagnostikakeskuse juhtide vastu- kes 2004. aasta augustis otsustasid osta angiograafi neli kuni kuus miljonit krooni turuhinnast kallimalt- teatas linnavalitsus.

Nõuded juhtliikmete vastu esitatakse kolmes järgus. Esiteks esitatakse haldushagi Janek Ottise vastu seoses korruptsioonivastase seaduse rikkumisega. Vastavasisuline avaldus on juulis esitatud ka Põhja politseiprefektuurile.

Teiseks on praegu esitamisel tsiviilhagi angiograafi ostmise asjus ning kolmandaks esitatakse kriminaalasja algatamise avaldus. Seda tehakse siis- kui kohtuprotsessi edenedes selgub diagnostikakeskusele tekitatud kahju suurus.

<strong>Mitme protsessi materjal<br /></strong>Tallinna ettevõtlusametist öeldi BNSile- et lisaks Janek Ottisele esitati hagi ka nõukogu tollaste liikmete Virge Ottise ja Theo Raudsepa vastu- kes kohustasid juhatust ostma kindlat tüüpi angiograafi ettemääratud hinnaga.

Juhatuse liikmed- kes toona kirjutasid alla angiograafi ostu-müügilepingule- olid Mehis Bakhoff- Kristjan Leppik ja Riina Lutsokert.

Otsuse tsiviilhagi esitamiseks tegi Tallinna linnavalitsus selle aasta 29. juuni istungil- kui arutati erikontrolli aruannet. Linna esindab kohtuasjades Aivar Pilve advokaadibüroo.

Väidetavad rikkumised toimusid möödunud aastal- kui diagnostikakeskuse kaks aktsionäri ehk Ida-Tallinna keskhaigla ja Lääne-Tallinna keskhaigla müüsid oma aktsiad firmale Diagnostic Family. Kuu aega pärast aktsiate müüki kohustas diagnostikakeskuse nõukogu keskuse juhatust ostma kindlat tüüpi ja kindla hinnaga angiograafi. Erikontrolli tulemuste kohaselt oli seadme ostuhind turuhinnast ligi kaks korda soolasem.

<strong>Angiograaf oli liiga kallis<br /></strong>Et diagnostikakeskusel angiograafi ostuks raha ei piisanud- laenati puuduolev kuus miljonit krooni Diagnostic Familylt ehk keskuse enamusaktsionärilt. Laenu andnud Diagnostic Family juhataja Janek Ottis oli ka angiograafi ostukäsu andnud nõukogu liige- teatas BNS.

Tallinna ettevõtlusameti järelevalveosakonna juhataja Vello Ervin on varem öelnud- et angiograafi ostuga seoses toimus diagnostikakeskuse poolt teenitud kasumi väljavõtmine firmast ning Ottis on seotud Jaanus Vooli juhitavate firmadega- kelle vahendusel tehing toimus.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.