Britid: soola kasutatagu päevas üks teelusikatäis!

Briti teadlaste värskeima raporti järgi vähendaks päevase
soolakoormuse piiramine kuue grammini südamehaiguste ja insuldi
riski olulisel määral. Sellise tarbimiseni soovitakse jõuda aastaks
2010- kirjutab Reuters.

Ühendkuningriikide Meditsiiniuuringute Nõukogu uues raportis võetakse kokku soolatarbimise ja tervise kohta saadud teaduslikud tõendid ning järeldatakse- et päevase soolakoormuse langetamine keskmiselt 9-5 grammilt kuue grammini võiks vähendada ajuinsultide esinemist 13% ning südamehaigusi 10%  võrra.

Dr Susan Jebb- MRC toitumisuuringute juht- ütles pressikonverentsil- et selline tase on ekspertide hinnangul saavutatav.

Südame isheemiatõve ennetamisega tegeleva briti National Heart Forumi juhataja Paul Lincoln tuletas ajakirjanikele meelde- et sool on tähtis kõrge vererõhu modifitseeritav riskifaktor. Lincolni teada on kolmveerand toiduga saadavast soolast peidus eeltöödeldud toiduainetes.

“Me sööme rohkem kartulikrõpse kui kogu ülejäänud Euroopa kokku-” oli Lincoln mures brittide tervisliku toitumise pärast.

MRC raportis palutakse toiduainetööstusel tungivalt vähendada soolakogust toodetes. Inimestel soovitatakse samuti piirata soola kasutamist toiduvalmistamisel ning eelistada madalaima soolasisaldusega toiduaineid.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.