Gripihirm tekitab vaktsiinidefitsiiti

Päevakorrale kerkinud linnugripi ja võimaliku gripiepideemia teema tõttu soovib end gripi vastu vaktsineerida tavalisest enam inimesi, see võib tekitada gripivaktsiini defitsiiti.

Päevakorrale kerkinud linnugripi ja võimaliku gripiepideemia teema tõttu soovib end gripi vastu vaktsineerida tavalisest enam inimesi- see võib tekitada gripivaktsiini defitsiiti.

“Alustasime vaktsineerimist oktoobri alguses- aga inimesed on aktiveerunud viimasel ajal-” ütles BNSile Lääne-Tallinna keskhaigla Merimetsa nakkuskeskuse juhataja Kai Zilmer.

Zilmer lisas- et reedel käis keskuses palju inimesi- kes ütlesid- et mujalt enam vaktsiini ei saanud. Siiski avaldas ta lootust- et kindlasti on veel perearstikeskusi- kus vaktsiini jätkub. Ta kinnitas- et ka Merimetsas jätkub veel vaktsiini- kuid on raske ennustada- kui kauaks.

“Seda oli tegelikult karta- et kogu maailmas võib vaktsiinist puudu tulla-” ütles Zilmer. Ta lisas- et kui gripist palju räägitakse- viib see ka palju inimesi end vaktsineerima- seda eriti siis- kui ainus- mida inimestele enda kaitsmiseks saab soovitada- ongi just vaktsineerimine.

Ravimifirma GlaxoSmithKline meditsiiniosakonna juhataja Eestis Toomas Pruunsild tunnistas BNSile- et nende hulgiladu on gripivaktsiinist tühi. Tema sõnul ei tähenda see- et arstidel ja apteekides vaktsiini poleks- lihtsalt hulgiladu on vaktsiinist tühjaks ostetud kiiremini kui tavaliselt.

Pruunsild tõdes siiski- et uut varu tarnida on üsna keeruline ning see ei pruugigi olla võimalik- kuna vaktsiinidefitsiit tekib ka mujal maailmas.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

26. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.