JUUBILAR: Merike Martinson

Peeter Oleski e-kiri Merike Martinsonile

<strong><br /></strong>Kallis doktor Martinson ja Merike!

<em>Fugit irreparabile tempus!</em>

Viis aastat tagasi kinkisin ma Sulle omatehtud leiba. Nüüd saad elektroonilise kirja. Tookord oli kodus tehtud leib midagi nii haruldast- et minu tuttavad arvasid- nagu oleks mul pagaritöökojas oma inimene- kes siis sooja leiva kätte annab. Praeguseks oleme jõudnud ühiskonda- kus sinu kirju ei loe keegi- kui neid pole kirjutatud arvutil.

On saanud arvuti sõber ka minust - koguni sellel määral- et mul tuleb seda isegi õpetada.

On mitu inimrühma- kes vajavad erilist hoolt selle pärast- et nad ise pole iseseisvad. Need on sünnitavad naised- lapsed- vanurid ja parandamatud haiged. Mitte alati ei ole see hoolekanne sõna ranges mõttes. Kuid alati on see võitlus elu nimel. Selline on arsti vande ja kutsumuse alus.

Kuid mõtlev inimene saab väga hästi aru- et pole soovitav- kui keegi jääb haiglasse igaveseks- ent iga haigla on eeskätt hoone- seadmed- ravimid ja personal. Haigla on suur maja- mis peab funktsioneerima ööpäev läbi ja aastaringselt. Ilma pausideta. Järelikult peab keegi selle eest hoolt kandma ja mitte korraks- vaid pidevalt. See ongi olnud Sinu töö.

On meeles Sinu jutt ühest nõukogude okupatsiooniaegse parteitegelase abikaasast- kes tuli lastehaiglasse vaatama- kui ma ei eksi- oma tütrepoega. Sinu jutu järgi mäletan hästi- kuidas ta käitus nõnda- nagu viibiks ta Moskvas Punasel väljakul.

Jah- arst peab olema kannatlik ja mõnevõrra ka alandlik- haige seda sageli ei oska ja tema lähikondsed võivad olla päris tüütud.

Arvan- et Sa oled teinud ära väga suure töö ja mitte ainult olevikuks- vaid ka tulevikuks. Seda aega- mil Sa võiksid meie laste tervist- järelikult ka meie rahvuslikku tulevikku- kõrvalt pealt vaadata- ei kujuta ma ette. Seepärast saan ma soovida Sulle ainult vastupidavust ja pehmet kangust.<br /> Aga muidugi - leia aega ka selleks- et tulla Tartu poole ja keera siis Tähtverre sisse.<br /> Nagu tead- leidub siin pehme ase ja korralik söök. Ole terve!

<br /><strong>Sinu Peeter Olesk</strong>

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.