Britid ei tule toime vähiraviga

Suurbritannia eksperdid hoiatavad, et vahendite puuduse ja kasvavate vajaduste tõttu on vähiravi süsteem riigis kokkukukkumise äärel.

Suurbritannia eksperdid hoiatavad- et vahendite puuduse ja kasvavate vajaduste tõttu on vähiravi süsteem riigis kokkukukkumise äärel- teatab BBC.

Arste ja pahaloomuliste kasvajatega tegelevaid ühendusi liitev ka-tusorganisatsioon Cancer Capacity Coalition on veendunud- et riiklikul tervishoiusüsteemil NHS ei ole võimalusi tulla toime ravi tagamisega- kui järgmise 20 aasta jooksul ennustatakse vähijuhtumite arvu suurenemist 28 protsendi võrra.

Organisatsioon ründas teravalt ka põikpäiselt kehtestatud lisatasusid- millega julgustatakse haiglaid kasutama kallimaid ravimeetodeid.

Ekspertide hoiatus avaldati päev pärast seda- kui riigis ravimipoliitikat reguleeriv National Institute for Health and Clinical Excellence (NICE) lubas juurutada korra- millega hakatakse uusi elusid päästvaid ravimeid- millest paljud on vähiravimid- kiiremini heaks kiitma.

<strong>Tuleb hakata valima<br /></strong>Ühenduse prognoosi järgi tuleb aga riiklikus tervishoiusüsteemis hakata peagi valima- millistele patsientidele ei saa ravi võimaldada. Vähiravi teenustesse ei investeerita piisavalt- et pidada sammu vajaduste kasvuga- mille on tinginud inimeste eluea pikenemine ja paremate ravivõimaluste leidmine.

Organisatsioon hoiatas veel- et järjest laiemalt rakendatav tulemuste järgi tasustamine võib meelitada haiglaid kasutama kallimaid ravimeetodeid- et hoida patsiente statsionaaris vajalikust kauem.

Ekspertide ennustusel võib vähiteenuste kvaliteet ja ebavõrdne jagunemine Suurbritannias veelgi halveneda. Hiljutise raporti järgi on Ühendkuningriigid viimaste seas Euroopas- kui vaadata vähipatsientide elulemust ja uute ravimite kasutuselevõtmist.

Joanne Rule- eelnimetatud koalitsiooni kuuluva CancerBACUP-i tegevdirektor- pidas oluliseks- et patsientidele saaks võimaldada kõige paremaid ravimeid ja et vahendite nappus ei saaks takistuseks.

Asjatundjate soovitusel tuleks näiteks võimalusel eelistada suukaudset kemoteraapiat veenisisesi manustatavatele ravimitele- et vabaneks haiglaõdede tööjõudu administratiivsete ülesannete täitmiseks. Haiglad peaksid korraldama auditeid- et teha kindlaks- kuhu on vaja uusi investeeringuid.

<strong>Ebavõrdsus jääb alles<br /></strong>Glasgow’ onkoloogiaprofessor Jim Cassidy ütles- et patsiendid jäävad endiselt kannatama ebavõrduse all vähiravis ja -hoolduses- kui olemasolevaid ja tulevikuvahendeid parimal viisil kasutama ei õpita.

Tervishoiuministeeriumi esindaja kinnitusel on valitsus teadlik tervishoiusüsteemi võimalustest ja probleemidest vähiravi planeerimisel ning peagi astutakse samme nende lahendamiseks. Piirkondlikud tervishoiujuhid on juba esitanud tegevuskavad ebakõlade lahendamiseks vähiravimite määramisel ning tulevikuplaanid.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.