OÜ Tervisetelefon päästab üldarstiabi

Viljandimaa Kõpu valla perearsti lahkumise ja konkursi luhtumise järel suvel tuli omavalitsusele appi osaühing Tervisetelefon eesotsas perearstide seltsi juhatuse liikme Madis Tiigiga.

Viljandimaa Kõpu valla perearsti lahkumise ja konkursi luhtumise järel suvel tuli omavalitsusele appi osaühing Tervisetelefon eesotsas perearstide seltsi juhatuse liikme Madis Tiigiga.

Kõpu vallavanem Tõnu Kiviloo ütles- et praegu teenindab Kõpu rahvast perearst Ellen Rahe Viljandist- probleeme pole ning rahvas on rahul.

Kõpu valla perearsti ruumid kuulusid juba enne vallale- nüüd ostis vald eelmiselt perearstilt ka inventari suurusjärgus 30 000 krooni eest- et uus perearst saaks tööd kohe alustada. Asendusarsti leiab vajadusel Tervisetelefon- kellega Kõpu vallavalitsus sõlmis tähtajatu lepingu- et saada tervishoiukorralduslikku abi.

Kõpu vallavanem tõdes- et sellise mudeliga tulebki maapiirkondades perearstiabi lahendada. “Kompetentsuse kohalt on selline mudel parim-” märkis Kiviloo.

Madis Tiik on Tervisetelefoniga aitamas kahte praksist Lõuna-Eestis.

OÜ Tervisetelefon asutati perearsti nõuandetelefoni konkursil osalemiseks- kuid pärast konkurssi ei läinud nende kogutud oskusteavet enam vaja- kuni suvel otsis Tiigi üles Kõpu vallavanem- et leida lahendus- mis tagaks perearstiabi säilimise Kõpus.

“Probleem on iseenesest selles- et juhul kui maavanema korraldatud konkurss luhtub- ei ole kellelgi õigust haigekassaga lepingut sõlmida-” selgitas Madis Tiik oma idee tausta. “See aga tähendab- et patsientide ravimiseks mõeldud raha ei jõua enam selle piirkonna patsientideni. Tõenäoliselt oleksid patsiendid hakanud kasutama naaberpiirkondade ja Viljandi linna perearstide abi- registreerudes nende nimistutesse. See aga oleks Kõpu valla jaoks tähendanud kohapealse perearstiabi lõppemist.”

OÜ Tervisetelefoni rolliks uues mudelis ongi haigekassaga lepingu sõlmimine ja teenuse osutamise jätkamine Kõpus.

Et nimistu saab maavanem seaduse järgi kinnitada vaid perearstile- tuli Madis Tiigil algul endal n-ö pea pakule panna ja nimistu enda nimele võtta. “Perearstiabi osutamiseks Kõpus sõlmisin töölepingu perearsti ja õega- ning lepingu vallaga-” lisas Tiik.

“Praksise üleminek oli sujuv- patsientidele oli tagatud perearstiabi osutamine. Kuid tegemist oli ajutise nimistu kinnitamisega- sest maavanem saab nimistut kinnitada vaid konkursi kaudu. Tuli teha uus konkurss ja nüüdsest on nimistu kinnitatud perearst Ellen Rahele. Juriidiliselt on teenuse pakkuja Tervisetelefon- kes sisuliselt korraldab ja juhib teenuse osutamist-” rääkis Tiik.

Tervisetelefoni abiga toimib üldarstiabi ka Valgamaal Tõlliste ja Õru vallas- kuid seal ei õnnestunud täiskohaga perearsti leida ning praegu on teenuse osutamine tagatud ajutiste asendajatega.

“Tervisetelefon otsib seetõttu arste- kes oleksid valmis osalise või täistööajaga töötama erinevates Eesti piirkondades- kus tekib probleeme perearstiabi osutamisel-” teatas Tiik.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

26. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.