Valitsus seab prioriteediks tervise

Teist korda pärast 1994. aastat sõnastab sotsiaalministeerium tervisepoliitika suunad, mida tutvustatakse sotsiaalministeeriumi aastakonverentsil ehk tervisefoorumil 24. novembril Tallinnas. Tegu ei ole veel valitsusele esitamiseks küpse dokumendiga, vaid diskussiooni algatava algmaterjaliga.

Teist korda pärast 1994. aastat sõnastab sotsiaalministeerium tervisepoliitika suunad- mida tutvustatakse sotsiaalministeeriumi aastakonverentsil ehk tervisefoorumil 24. novembril Tallinnas. Tegu ei ole veel valitsusele esitamiseks küpse dokumendiga- vaid diskussiooni algatava algmaterjaliga.

Sotsiaalministeeriumi pressiesindaja Katrin Pärgmäe ütles- et järgmise aasta alguses on kavas luua töögrupid- kus seda dokumenti tutvustatakse ja täiendatakse. Töögruppidesse kutsutakse teiste ministeeriumide- omavalitsuste ja erinevate huvigruppide (haiglad- perearstid jne) esindajad.

Töögruppide tööd maakondlikul tasandil hakkab vedama Ühiskondliku Leppe Sihtasutus.

Abiminister Peeter Laasik esineb tervisefoorumil ettekandega “Rahvastiku tervisepoliitika - investeering tervisesse”- mille teesides ta märgib- et rahvastiku tervist on võimalik oluliselt rohkem ja efektiivsemalt mõjutada- kui valitsused igal tasandil investeerivad tervisesse ja seda soodustavasse infrastruktuuri.

“Selge pühendumine tervisele ja selle arengule peab olema iga valitsuse prioriteet ja töö eeltingimus-” sedastab Laasik.

Sotsiaalministeeriumi terviseala asekantsler Ivi Normet aga on kirjutanud oma teesides- mida saab lugeda tervisefoorumi veebilehel (<a href="http://www.sm.ee/tervisefoorum">www.sm.ee/tervisefoorum</a>)- et Eesti tervishoiusüsteem on endiselt liialt haiglakeskne ja aktiivravi haiglavõrk endiselt liiga suur.

Küsimusele- kas tervisepoliitika tähendab ennetustööle eraldatava raha suurenemist eriarstiabi arvel- vastas Katrin Pärgmäe- et ennetustöö osa - ka näiteks perearstide motiveerimise süsteemi - rahastamist tuleb kindlasti suurendada ja selleks taotleb sotsiaalministeerium riigieelarvest lisavahendeid.

“Tervisepoliitika dokument on alles alus- mille põhjal tekivad detailsemad plaanid ning sealt on näha konkreetsed vajadused valdkonniti- ka raha osas-” märkis Pärgmäe.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.