Noore teadlase au pälvis Sulev Kõks

Kultuurirahastu 2005. aasta noore teadlase preemia sai Tartu ülikooli füsioloogia instituudi vanemteadur Sulev Kõks, kelle teadustöö valdkonnaks on molekulaarne biomeditsiin.

Kultuurirahastu 2005. aasta noore teadlase preemia sai Tartu ülikooli füsioloogia instituudi vanemteadur Sulev Kõks- kelle teadustöö valdkonnaks on molekulaarne biomeditsiin.

Preemiat üle andes ja Sulev Kõksi õnnitledes ütles president Arnold Rüütel- et noore teadlase uurimused negatiivsete emotsioonide mõjust inimorganismile on tähelepanuväärsed- kuna võimaldavad tulevikus välja pakkuda lahendusi inimeste tervise parandamiseks- teatas presidendi kantselei avalike suhete talitus.

Kõks tänas presidenti ja Kultuurirahastut talle osaks saanud tunnustuse eest ning lisas- et ilma tööka kollektiivita ei oleks see võimalikuks saanud. Teadlase hinnangul on meeleoluhäireid viiendikul inimestest ning need on olulisel määral tekkinud urbaniseerumise ja industrialiseerumise tagajärjel.

Sulev Kõks on üks Tartu Ülikooli arstiteaduskonna algatatud neuroteaduste doktoriõppe programmi loojaid- olles teerajajaks Eestis loodavatele doktorikoolidele. Kõks on ka tunnustatud ekspert bioloogilise psühhiaatria ja neurokeemia valdkonnas. Ta on pälvinud teaduspreemiaid ja -auhindu ning ta on avaldanud publikatsioone 35 eelretsenseeritavas teadusväljaandes.

Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu noore teadlase preemia suurus on 50 000 krooni- selle asutas ja seda rahastab ettevõtja Toomas Luman. Sel aastal kandideeris preemiale 12 noort teadlast.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

26. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.