Patsiendid ja tervishoiutöötajad suhtuvad diabeeti erinevalt

Ülemaailmsel diabeedipäeval avaldatud küsitluse järgi tunneb
mõnda diabeetikut isiklikult 80 protsenti inimestest. Ravimifirma
sanofi-aventis pressiteate järgi vastas küsitlusele SHARED (Survey
comparing Healthcare professionals and patients to Assess REal
perceptions on Diabetes issues) üle 12 000 inimese Euroopas ja
Ameerikas.

<strong>Uuring seitsmes riigis<br /></strong>2005. aasta juulis-augustis küsitleti telefoni ja interneti teel diabeedispetsialiste- üldarste- meditsiiniõdesid- suhkruhaigeid ja muid inimesi Prantsusmaalt- Saksamaalt- Hollandist- Hispaaniast- Rootsist- Suurbritanniast ja USAst.

Diabeetikutel oli suhkurtõbi diagnoositud keskmiselt 14 (1. tüüp) ja seitse (2. tüüp) aastat tagasi.<br /> Küsitlusest tuli välja- kui palju võib erineda arstide ja patsientide suhtumine haigusesse ja selle ravisse.

Diabeetikutest tundis üle 90 protsendi- et nad tahaksid võtta rohkem osa raviotsuste tegemisest- arstidest oli patsiendi kohta selline mulje jäänud vaid 44 protsendil.

Insuliinravi saavatest patsientidest 62 protsenti ütles- et nende seisund on raviga paremaks läinud. 90 protsenti insuliinravi saavatest avaldas soovi määrata ise oma insuliinidoosi- parandades seega veresuhkru väärtusi ja hoides ära pikaajalisi tüsistusi; meedikutest 42 protsenti uskus patsiente seda soovivat.

2. tüüpi suhkurtõbe põdevatest patsientidest kinnitas 47 protsenti- et nad hakkaksid kasutama insuliini- kui arst seda soovitaks. Arstid ootavad nendel insuliinravi soovitamisega keskmiselt 8-1 aastat diagnoosimisest.

Rohkem vestlusi erinevatest ravivõimalustest pidasid vajalikuks nii arstid kui patsiendid.

<strong>Tüsitustest eri arusaam<br /></strong>Tüsistustele mõeldes on patsiendid rohkem mures kardiovaskulaarsete komplikatsioonide kui amputatsioonide pärast- kuid arstid usuvad- et patsiendid mõtlevad vastupidi.

Sellest- et on olemas glükeeritud hemoglobiini (HbA1c) analüüs- on kuulnud vähem kui pooled diabeetikutest.

Üldiselt on diabeetikud antud küsitluse järgi nii haiguse kontrolli all hoidmise kui ravi osas positiivselt meelestatud - 85 protsenti usub- et nende haigus on piisavalt kompenseeritud.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.