Põlva haigla kingib mittesuitsetajaile vaba päeva

Põlva haigla töötajad, kes ei suitseta, saavad alates tulevast aastast ühe puhkusepäeva lisaks. Peale selle hüvitab haigla nõustamiskabineti toel tubakast loobunud töötajale võõrutusravi kuni 2000-kroonise kulu.

Põlva haigla töötajad- kes ei suitseta- saavad alates tulevast aastast ühe puhkusepäeva lisaks. Peale selle hüvitab haigla nõustamiskabineti toel tubakast loobunud töötajale võõrutusravi kuni 2000-kroonise kulu- tutvustas Põlva haigla ülemarst Margit Rikka haigla juhatuse 28. oktoobri otsust- mis haiglas stendidel ripub ja teisteski haiglates uudisena levib.

Tervist edendavate haiglate (TEH) võrgustikku kuuluv Põlva haigla alustab järgmisel aastal haiglasisest terviseedenduse projekti “Liikumine tubakavaba keskkonna poole AS Põlva Haiglas”.  Eelnimetatule lisaks on haiglas kavas parandada suitsuruumi ventilatsiooni- et sigaretisuits teistesse ruumidesse ei imbuks.

Suitsuvabad osakonnad - taastusravi- sünnitus-günekoloogia ja administratsioon - saavad aga haiglalt tervisepäeva korraldamiseks preemiaraha- lisas Rikka.

TEH võrgustiku Eesti koordinaator Tiiu Härm võrdles Eesti arstide suitsetamise levimuse uuringuid (Kersti Pärna) ja pistelisi monitooringuid haiglate õendus-hoolduspersonali hulgas. Nende järgi on arstide hulgas suitsetamine levinud alla Eesti keskmise- õdede ja hoolduspersonali hulgas aga Eesti keskmise piires.

Härm rääkis- et näiteks Soomes Jyväskylä haiglas kompenseerib tööandja suitsetamisest loobunule nikotiinsõltuvusravi alles siis- kui töötaja on kolm kuud suitsuvabalt elanud. Mittesuitsetajaks nimetatakse suitsetamisest loobunut alles aasta pärast.

WHO koostatud tegevuskoodeks tervishoiuorganisatsioonidele tubakakontrolliks näeb ette tervishoiutöötaja juhtivat rolli tubakapiirangus- arstide-õdede ja kogu haiglapersonali sõnatut mittesuitsetaja eeskuju- tubakavabade kohtade ja ürituste toetamist ja muud.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

26. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.