Prokurör kaitseb sündimata last

Möödunud nädalal algas Ida-Viru maakohtus kohtuprotsess- kus
kohtu ees on Ida-Viru keskhaigla sünnitusosakonna arst Aleksandr
Zakutski ühe 2002. aasta ravijuhtumi tõttu- kirjutas
Põhjarannik.

Toona Puru haigla sünnitusosakonna juhatajana võttis Zakutski uuringutele 39.-40. nädalat raseda naise- kes ei tundnud teadmata põhjustel loote liigutusi. Uuringud kinnitasid- et sündimata lapse olukord ei ole rahuldav- kuid arst ei võtnud tarvitusele abinõusid sünnituse toimumiseks ja sündimata laps suri ema kõhus järgmisel hommikul- kirjeldab ajaleht.

Viru ringkonnaprokurör Rita Hlebnikova ütles- et Eesti kohtupraktikas pole varem menetletud sellise faabulaga kriminaalasja- milles kriminaalõiguslikult oleks kaitstud veel sündimata laps.

Arstile on esitatud kolm süüdistust: et ta jättis mõjuva põhjuseta kannatanule meditsiinilise abi andmata- et ta jättis abita eluohtlikus seisundis oleva isiku (sündimata lapse) ning kolmandaks süüdistatakse teda surma põhjustamises ettevaatamatuse tõttu.

Süüdimõistmise korral võib Zakutskit lisaks kuni kolmeaastasele vangistusele oodata senisel tegevusalal tegutsemise õigusest ilmajäämine- kirjutas Põhjarannik.

Ajalehe andmeil on küsimust arutanud ka arstiabi kvaliteedi komisjon- kelle seisukoht ei olnud arsti kasuks.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.