Valitsus kinnitas kümneks aastaks kavandatud HIV/aidsi strateegia

Vabariigi valitsus kinnitas täiendava päevakorrapunktina möödunud neljapäeval “Riikliku HIV ja AIDSi strateegia aastateks 2006–2015” ja selle tegevuskava aastateks 2006–2009, teatas valitsuse pressibüroo.

Vabariigi valitsus kinnitas täiendava päevakorrapunktina möödunud neljapäeval “Riikliku HIV ja AIDSi strateegia aastateks 2006-2015” ja selle tegevuskava aastateks 2006-2009- teatas valitsuse pressibüroo. Ühtlasi moodustas valitsus kõnealuse strateegia planeerimiseks ja ellurakendamise koordineerimiseks HIV ja aidsi komisjoni.

Strateegia üldeesmärk on saavutada püsiv langustendents HIV-nakkuse levikus. Seejuures on eesmärgiks aastaks 2015 uute HIV-nakkuse juhtude arvu vähenemine 100 000 elaniku kohta 20-ni (2004. a oli vastav näitaja 55) ning strateegia tegevuste abil ära hoida epideemia generaliseerumine (s.t HIV-nakatunud rasedate osakaal kõigist rasedatest peab jääma alla 1%. 2004. a oli see näitaja 0-5%).

Strateegia käsitleb HIV-epideemia leviku peatamisel ning epideemia mõjude leevendamisel Eesti ühiskonnale järgnevaid tegevusvaldkondi: ennetustegevus erinevate sihtrühmade seas- HIV testimine ja nõustamine; HIV ja aidsiga inimestele suunatud ennetus- ravi ja hoolekanne; seire- monitooring ja hindamine ning inim- ja organisatoorse ressursi arendamine.

Eelnõu kohaselt on HIV ja aidsi komisjoni ülesandeks:<br /> * heaks kiita järgneva aasta strateegia tegevuskavad ning esitada need valitsusele kinnitamiseks iga aasta 31. märtsiks;<br /> * esitada ülevaade HIV ja aidsi epidemioloogilisest olukorrast ja strateegia rakendamise tulemustest valitsusele iga aasta 31. märtsiks ja 30. septembriks.

Strateegia oodatavad tulemused on elanikkonna teadlikkuse suurenemine HIV levikuteedest- riskiva seksuaalkäitumise vähenemine ning sellest tulenev HIV leviku vähenemine. Samuti on oodatavaks mõjuks HIV ja aidsiga inimeste elukvaliteedi tõstmine vajaliku ravi kättesaadavuse tagamise kaudu- vahendas valitsuse pressibüroo.

Strateegia mõjude hindamiseks moodustatakse Tervise Arengu Instituudis riiklik HIV ja aidsi ennetustegevuse seire- monitooringu- ja hindamisüksus- mille ülesanneteks on andmete kogumissüsteemi väljaarendamine (koostöös erinevate ministeeriumide ja asutustega)- andmete kogumine- analüüs ja avalikkuse regulaarne teavitamine HIV ja aidsi valdkonna trendidest ning riigi tegevuste tulemuslikkusest.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

26. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.