Arengupuudega eakal vähe spordivõimalusi

Vanemad arengupuudega soomlased ei tegele tervisespordiga
piisavalt- kirjutab Mediuutiset.

Arengupuudega inimeste füüsiline jõudlus ja tervis on sageli kehv. Nad liiguvad ringi keskmiselt vähem kui teised inimesed- ka siis- kui neil ei ole selleks füüsilisi takistusi. Põduraks jäämine ohustabki neid varem kui teisi. Siiski tegeleb vaid iga neljas eakamatest tervisespordi või võimlemisega soovitatud määral ehk vähemalt pool tundi päevas- selgub arengupuuetega seotud oskusteabe ja koostööga tegeleva ühenduse Kehitysvammaliitto aruandest.

Küsitlusele vastanud teenuseosutajad pidasid vananevatele arengupuudega inimestele suunatud teenuseid ebapiisavateks. Enamik olid seda meelt- et teavet arengupuudega inimeste vananemisest oleks tarvis rohkem.

Paljud tundsid- et neil ei ole piisavalt võimalusi vananemisega kaasnevate muutuste hindamiseks. Vajadust tunti eelkõige teovõime ja dementsuse hindamiseks mõeldud vahendite ja info järele.

Ühenduse raport oli osaks uurimis- ja arendusprojektist- mille eesmärgiks on parandada eakatele arengupuudega inimestele mõeldud teenuseid ja saada vananemisega kaasneva kohta rohkem teada. Projekti raames on asutatud üle kogu Soome eakate klubisid- mille suunaks on kehaliste harjutuste ja sotsiaalsete stimulaatorite abil säilitada vanemate arengupuudega inimeste tervist ja teovõimet.

Küsitlusele vastasid erihoolekande piirkondlikud liidud- 14 suurema linna esindajad ja üks eraettevõtjast teenuseosutaja.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.