IMS kogub andmeid apteekidest

Konkurentsis avaldunud tõrgetest hoolimata kavatseb IMS Eesti avaldada tervikliku regionaalse ravimimüügistatistika taas 2006. aasta esimese kvartali lõpuks, ütles IMS Eesti juht Kristel Liivak.

Konkurentsis avaldunud tõrgetest hoolimata kavatseb IMS Eesti avaldada tervikliku regionaalse ravimimüügistatistika taas 2006. aasta esimese kvartali lõpuks- ütles IMS Eesti juht Kristel Liivak.

Et Eesti üks suuremaid hulgimüügifirmasid Magnum Medical AS ei saavutanud tänavu IMS Eestiga kokkulepet andmete edastamise lepingu pikendamise osas- siis on IMS-i maakondlik statistika olnud häiritud juulikuust alates. Kinnitamata andmetel kavatseb Magnum Medical IMS-ile konkurentsi pakkuda ning ise analoogset toodet pakkuma hakata.

Nii või teisiti on ravimitootjad huvitatud ravimituru adekvaatsest ülevaatest nii üldises kui regionaalses plaanis.

Kristel Liivaku hinnangul on võimalik mõlemal turul tegutseda. “Konkurents teeb tooteid alati kvaliteetsemaks ja annab rohkem võimalusi neile- kes toodet tarbivad-” sõnas Liivak.

Puuduolevate andmete saamiseks alustas IMS Eesti koostööd otse apteekidega- nagu<br /> IMS-il tavaks teisteski riikides. Liivaku sõnul on iga apteegi omaniku ja apteekri enda otsustada- kas projektiga liituda või mitte. Ta kinnitas- et ravimitootjad andmete kogumisele apteekidest vastu ei ole.

Kristel Liivak ja IMS Eestis töötav Margit Meius käivad apteekides üle Eesti- et leppida kokku andmete edastamises IMS-ile. Apteek saab andmete edastamisest tasu- IMS pakub omalt poolt spetsiaalset tarkvara. Apteekritele tähendab IMS-ile andmete edastamine seda- et kord kuus tuleb paar korda klahvile vajutada ning sisseostu andmed e-postiga ära saata- selgitas Liivak.

Ravimiameti peadirektori asetäitja Alar Irs kinnitas- et Ravimiamet kogub jätkuvalt kvartaliandmeid. Küsimusele- kas ametil on plaanis hakata sagedamini müügiandmeid koguma- vastas Irs- et kui sotsiaalministeerium peab vajalikuks täpsema statistika kogumist- tuleb teha vastav muudatus õigusaktides ja Ravimiamet asub seda siis koguma.

“Riigi seisukohast võib aruannete sageduse suurendamisest- s.t igakuistest ülevaadetest olulisem olla ravimite kasutamise maakondliku statistika kogumise sisseviimine-” lisas Irs. Praegu kogub Ravimiamet andmeid vaid riigi tasandil- s.t kogu Eesti kohta kokku.

Sotsiaalministeeriumi pressiesindaja Katrin Pärgmäe sõnul peab sotsiaalministeerium põhjendatuks ravimistatistika maakondlikuks muutmist. Neil nädalail analüüsib ministeerium statistika sageduse muutmise vajadust ja sellega kaasnevat. Otsus õigusaktide muutmise kohta selles osas tehakse 2006. aasta alguses- tähendas Pärgmäe.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.