Noortele füsioterapeutidele napib Ühendkuningriikides töökohti

Enamik Suurbritannia noori füsioterapeute ei ole pool aastat pärast lõpetamist leidnud tööd riiklikus tervishoius. 1523 värske lõpetanu seas läbi viidud küsitlus näitas, et 805 nendest tegelesid veel esimese töökoha otsingutega.

Enamik Suurbritannia noori füsioterapeute ei ole pool aastat pärast lõpetamist leidnud tööd riiklikus tervishoius- kirjutab BBC. Briti Chartered Society of Physiotherapy (CSP) poolt 1523 värske lõpetanu seas läbi viidud küsitlus näitas- et 805 nendest tegelesid veel esimese töökoha otsingutega.

Suurbritannia valitsus on plaaninud tõsta riikliku tervishoiuteenistuse (NHS) füsioterapeutide arvu 24 800 töötajani- praegu on neid NHSi palgal 15 600. Ühe füsioterapeudi koolitamine maksab Ühendkuningriikides 28 580 naela ehk üle 650 000 Eesti krooni.

CSP juhataja Phil Gray teada on paljud noored pärast kuudepikkust üksteisega võitlemist vaid käputäie töökohtade pärast oma soovile füsioterapeudiks saada kriipsu peale tõmmanud. Gray sõnul on mitmed läinud tööle teistel aladel tegutsevatesse ettevõtetesse. “Üks liitus tsirkusetrupiga- teised töötavad tehastes- et jõulude tähistamiseks raha teenida-” ütles Gray.

Gray ei arvanud siiski- et riiklikult oleks koolitatud füsioterapeute liiga palju. Pigem ei ole tööjõu planeerimisega tegelevad ametkonnad hoolitsenud kvalifitseeritud ekspertide eest piisavalt.

Valitsus lubas füsioterapeutidele töökohti juurde luua- et katta kasvavat nõudlust ning vähendada 18 nädala pikkusi järjekordi. Gray hinnangul on aga liiga suurt rõhku pandud võimaluste loomisele staažikamate füsioterapeutide jaoks ning see on viinud tööpuuduseni noorte seas.

CSP on avastanud- et kogu Suurbritannias on praegu täitmata 1500 vanema füsioterapeudi töökohta. Gray nimetas seda šokeerivaks- et noored spetsialistid- kes tahavad töötada riiklikus tervishoius ja kelle koolitamiseks on kulutatud väga palju maksuraha- ei saa astuda esimest sammu karjääriredelil.

Gray märkis- et noored füsioterapeudid teevad väga palju rutiinset tööd ja nende osaluseta kannatavad patsiendid ning pikenevad järjekorrad. Uue aasta alguses lõpetavad järjekordsed lennud füsioterapeute ning Gray ennustusel võib rohkem kui 23 miljoni naela (üle 530 miljoni krooni) maksuraha eest koolitatud noort annet teistesse ettevõtetesse kaduma minna- mis oleks skandaalne.

Walesis on suudetud töökohtade jagamisel edu saavutada ning CSP seisukoht on- et kõik ametkonnad peaksid neist eeskuju võtma.

Parlamendi opositsiooniesindajad kritiseerisid valitsuse suutmatust töökohtade tagamisel noortele.

Tervishoiuminister lord Warner tunnistas- et mõnel noorel füsioterapeudil on raskusi oma esimese töökoha leidmisega- kuid kinnitas- et valitsus on välja töötanud tegevuskava probleemi lahendamiseks. Minister ütles- et kõikidel värsketel lõpetanutel soovitatakse ennast kiiresti registreerida ja kõikidel ettevõtetel vabu töökohti paremini välja reklaamida.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.