Oriola sisenes jaemüügiturule

Soome ravimite ja meditsiinitarvikute hulgimüügikett Oriola laiendas Eestis oma tegevust jaekaubandusse, avades esimese apteegi Tallinna kesklinnas.

Soome ravimite ja meditsiinitarvikute hulgimüügikett Oriola laiendas Eestis oma tegevust jaekaubandusse- avades esimese apteegi Tallinna kesklinnas City Plazas- vahendas BNS Oriola pressiteadet.

22. novembril avatud apteegi pindala on 310 ruutmeetrit- sellest üle poole moodustab müügisaal. Oma pindalalt kuulub apteek Eesti ja Baltimaade suuremate apteekide hulka. Pansana kaubamärgi all tegutseva apteegi sortimenti kuulub lisaks ravimitele lai valik tervisetooteid ja muid tervishoiualal kasutatavaid tooteid.

Apteegi juhataja proviisor Imbi Hollati jutu järgi on paari-kolmenädalase kauplemise järel veel keeruline mingit kokkuvõtet teha. “Eks see nõuab ikka aega- enne kui teadvustatakse ja harjutakse- et on olemas uus apteek-” selgitas ta.

<strong>Kaup avariiulitel<br /></strong>Juhataja pidas nende apteegi positiivseks omapäraks tervisetoodete laia sortimenti ning seda- et kogu kaup peale retseptiravimite on väljas avariiulitel- mitte leti taga nagu enamasti. “Tundub- et ostjad on sellise vormi hästi vastu võtnud.”

Oriola laienemine apteegi tegevusalale ja tervishoiuala toodete jaekaubandusse on ettevõtte jaoks uus kontseptsioon. “Suur tootevalik annab meile võimaluse teenindada laialdast tarbijaskonda ja aidata ka erivajadustega tarbijarühmi-” kommenteeris Imbi Hollat. “Plaanis on teha koostööd erinevate patsientide ühendustega- et aidata neid nende vajaduste rahuldamisel.”

Eestis on Oriolal valikus lisaks ravimitele umbes 20 000 erinevat tervishoiualal kasutatavat toodet- mille seas leidub hulgaliselt tooteid ka lõpptarbijale. Sortimendis on põetus- ja hooldusvahendeid- teste- mõõtevahendeid jm.

Praegu kaheksa töötajaga Pansana apteek kuulub osaühingule Panpharmacy- mis omakorda on 100-protsendiliselt Oriola tütarettevõte. 375 000-kroonise osakapitaliga Panpharmacy OÜ on registreeritud Tallinna Äriregistris tänavu 16. novembril. Firma juhatuse esimees on Oriola apteegialase tegevuse eest vastutav direktor Jukka Niemi.

<strong>Eesmärk - üks suuremaid<br /></strong>“Seni oleme tegutsenud Eestis ravimite ja tervishoiuala toodete hulgikaubanduses. Laienemise taustal on selge eesmärk integreeruda ka jaekaubandusse-” osundatakse Jukka Niemi sõnu pressiteates. “Meie eesmärk on olla aasta pärast Eesti suurimate apteekide hulgas-” kinnitas ta.

Imbi Hollat lisas- et Oriola ei kavatse piirduda Eestis ühe apteegiga ning firmal on kindel soov tulevikus laieneda ka jaemüügiturul.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.