Ministeeriumis jälle konkurss

Täna, 28. veebruaril lõpeb sotsiaalministeeriumi tervishoiuosakonna tervishoiupoliitika juhi ametikoha avaliku konkursi dokumentide esitamise aeg.

Täna- 28. veebruaril lõpeb sotsiaalministeeriumi tervishoiuosakonna tervishoiupoliitika juhi ametikoha avaliku konkursi dokumentide esitamise aeg.

Praegune tervishoiupoliitika juht Alar Sepp asus ametisse poolteist aastat tagasi- 23. augustil 2004 ning tegu ei ole ametiaja lõppemisel korraldatava konkursiga.

Sotsiaalministeeriumi tervishoiu asekantsler Ivi Normet põhjendas konkursi vajalikkust sellega- et Alar Sepp on tervisepoliitika juhi kohusetäitja ning avaliku teenistuse seaduse järgi saab tähtajatult nimetada ametisse kas edutamise või avaliku konkursi teel (mille kuulutab välja riigisekretär). See tähendab- et kohusetäitja tiitlist vabaneb kõrgem ametnik vaid edutamise või avaliku konkursi teel.

“Tervisepoliitika juhi ametikoht on strateegiliselt oluline tervishoiu administreerimise süsteemis ja otsustasime avaliku konkursi kasuks-” ütles Normet. Ta lisas- et tänu pooleteiseaastasele kogemusele on Alar Sepal eeliseid kandideerimisel.

Sotsiaalministeeriumi abiminister Peeter Laasik toonitas samuti tervishoiupoliitika juhi ametikoha olulisust- kinnitades- et tegu on ministeeriumi jaoks prioriteetse valdkonnaga.

“Seepärast tahame kindlasti valdkonna juhi ametinimetuselt selle “kohusetäitja” tagant ära saada-” ütles Laasik. “Ühtlasi saame avaliku konkursi puhul korraks n-ö põldu vaadata. Seegi on üldises kontekstis täiesti normaalne.”

Riigikantselei teatas konkursist 13. veebruaril- seega jäi dokumentide esitamiseks aega kümme tööpäeva.

Viimati sai sotsiaalministeerium konkursi korras tervishoiu osakonna juhataja- kellena tänavu 5. jaanuaril asus tööle Heidi Gil.

<br /> MALLE TOOMISTE<br /><a href="mailto:malle@mu.ee">malle@mu.ee</a>

 

 

*******************************************

 

<u>LISALUGU:</u>

<strong>Esmatähtis valdkond</strong>

Abiminister Peeter Laasiku kinnitust mööda on eelmise aasta novembris sotsiaalministeeriumi ja Maailma Terviseorganisatsiooni korraldatud Tervisefoorumil välja käidud tervisepoliitika näol tegemist sotsiaalministeeriumi proriteetse suunaga.<br /> Praegu on tervisepoliitika- täpsemalt siis tervisepoliitika kontseptsiooni koostamisel jõutud nii kaugele- et alanud on tervisepoliitika töödokumendi avalik arutelu ning märtsis on ees ootamas kuus kohtumist maakondade esindajatega.<br /> Kõnealune töödokument on üles riputatud ka ministeeriumi veebilehele ning abiministri sõnutsi on kõik arvamused selle kohta teretulnud.<br /> Aprilli lõpuks on põhimõtteliselt kokku lepitud tervisepoliitika arutelu riigikogu sotsiaalkomisjonis.<br /> Eelnevalt soovitakse see veel kord läbi arutada Maailma Terviseorganisatsiooni esindajatega ja üle vaadata avaliku arutelu käigus laekunud arvamused ja ettepanekud.<br /> Sotsiaalministeeriumi soov on kinnitada tervisepoliitika dokument valitsuse tasandil ja viia see ellu nii- et elukeskkond muutuks tervisesõbralikumaks. “Valitsusse tahame sellega jõuda juunis- enne jaanipäeva-” kinnitas Laasik.<br /> Tervisepoliitika peaks ministeeriumi teatel tasandama sotsiaalsest ebavõrdsusest tulenevaid terviseriske ning soodustama rahva tervise paranemist. Selle eesmärk on saavutada aastaks 2015 Eestis meeste tervena elatud eluea pikenemine keskmiselt 60. ja naistel 70. eluaastani ning keskmine eeldatav eluiga meestel 73. (praegu 66) ja naistel 80. (76-9) eluaastani.

<br /><strong>MU</strong>

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.