Haapsalu Nurme apteegi omanikud sattusid dividendimiljonäride edetabelisse

Haapsalu Nurme apteegi omanikud Tiiu Vaha ja Arvo Kallasmaa olid ise ka üllatunud, kui leidsid end veebruari algul Eesti Ekspressi koostatud dividendimiljonäride edetabelist.

Haapsalu Nurme apteegi omanikud Tiiu Vaha ja Arvo Kallasmaa olid ise ka üllatunud- kui leidsid end veebruari algul Eesti Ekspressi koostatud dividendimiljonäride edetabelist.

Meditsiinialalt olid nn rikaste edetabelis kaks 1961. aastal sündinud meest: Fertiilsuse Keskuse ja Elite kliiniku omanik Andrei Sõritsa ning temast ülejärgmisel kohal Arvo Kallasmaa koos abikaasa Tiiu Vahaga.

OÜ Nurme Apteek juhatuse liige Arvo Kallasmaa selgitas- et Eesti Ekspressi nimekiri oli koostatud 2004. aasta majandusaasta aruannetes olevate kasumi jaotamise ettepanekute põhjal. Senisel üheksal tegevusaastal on Nurme apteegi osanikud valdava osa kasumist firmasse jätnud. Igal aastal väljamakseid teinuna poleks apteegiomanikud nimekirja sattunud.

Üheksa tegevusaasta jooksul kogunenud ja seni jaotamata kasum kolm miljonit krooni tõi aga apteegiomanikele dividendimiljonäride edetabelis 154. ja 155. koha. “Dividendide maksmiseks kolm miljonit krooni sai sellesse aruandesse kirjutatud seepärast- et kui aastaaruandes ei ole märgitud väljamaksmiseks dividende- siis ei tohi neid ka osanikele maksta-” täpsustas Kallasmaa.<br /> Tegelikult ei võtnud osanikud möödunud aastal dividende välja.

“Kui rohukaubandus tooks väga suuri dividende- siis oleks selles edetabelis apteekide omanikke palju olnud- sest Eestis on ju palju apteeke-” tähendas Kallasmaa. “Meie sattumine sellesse edetabelisse on loonud üsnagi moonutatud pildi Eesti ravimite jaemüügist. Tegelik pilt on tunduvalt proosalisem-” tõdes Kallasmaa.

Nurme apteek sai 1996. aastal alguse sellest- et Haapsalu uuemas linnaosas puudus apteek ning kõik elanikud pidid käima vanalinnas apteegis- kirjeldas Kallasmaa algust. Selleks ajaks sai proviisor Tiiu Vahal just täis viis aastat proviisorina töötamisest- seega võis ta ravimiseaduse järgi apteegi juhatajaks hakata.

“Algusaastad olid loomulikult väga pingelised-” möönis Kallasmaa. “Loobumise mõtet pole olnud- sest meile mõlemale meeldib ettevõtlusega tegeleda. Kui tõsiselt otsida- siis võib leida ka paar eelist võrreldes palgatöötajatega-” lisas Kallasmaa.

Haapsalus Nurme tänaval tegutseval Nurme apteegil on üks haruapteek Haapsalu kaubamajas ja üks müügipunkt Martnas. Nurme apteek kuulub Apotheka ketti.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.