Silmalaser soetas seitsme miljoni kroonise laseri

Eesti suurim erasilmakliinik Silmalaser ostis nn neljanda põlvkonna laseri WaveLight, mis võimaldab aidata ka neid patsiente, kellele varasemad ravimeetodid ei sobinud.

Eesti suurim erasilmakliinik Silmalaser ostis nn neljanda põlvkonna laseri WaveLight- mis võimaldab aidata ka neid patsiente- kellele varasemad ravimeetodid ei sobinud. Seitse miljonit krooni maksva laseriga saab nägemist taastada nii ülisuure miinuse- ülisuure plussi kui astigmatismiga patsientidel- öeldakse firma pressiteates.

Silmalaseri juhataja Kai Noor ütles- et samasugune laser on seni vaid vähestes Euroopa keskustes. Tema hinnangul on see oma omadustelt parim Eestis ja üks parimaid ka kogu maailmas.

Alates 1. veebruarist on sooritatud uue laseriga 116 operatsiooni ning tulemused on olnud kliiniku teatel väga head - kõigil patsientidel saavutati 1-0 ehk normaalne nägemine- sh ka pluss-prillide kandjatel- keda varem LASIK-meetodiga aidata ei suudetud.

Kai Noore sõnul oli seni <em>ca</em> 10 protsenti lühinägelikke patsiente- keda Eestis nägemise korrigeerimise eesmärgil aidata ei saanud.

“Tänaseks oleme kasutusele võtnud kõik maailmas enam levinud kaasaegse refraktiivse kirurgia meetodid nagu multifokaalse silmasisese läätse paigaldusega vanematele inimestele- näiteks katarakti operatsiooni järgselt- ning noorematele enam sobiva silma lisaläätse paigaldusega-” kinnitas Noor.

Laserravi põhimõtteks on kiirega sarvkesta kumeruse ümberkujundamine lihvimise teel- eemaldades nii lühi- ja kaugnägevust ja/või astigmatismi. Eemaldatava ala täpne määratlus- laserkiire tegutsemise täpsus ja kiirus on aparaadi omadused- millest sõltub täpse tulemuse saavutamine.

Kliiniku andmetel on uue põlvkonna WaveLight laseril laserkiire diameeter teistega võrreldes kordi väiksem (0-68 mm FWHM) ja tegutsemiskiirus suurem (400 Hz)- mis võimaldab saavutada täpsemat tulemust- mõjutades seejuures silma minimaalse energiaga.

Arstide hinnangul on ka paranemisprotsessid olnud oluliselt kiiremad ja paremad kui eelmise põlvkonna laseriga- öeldakse pressiteates.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.