Eesti arst juhib IUSTI Euroopa nõukogu

Seksuaalsel Teel Levivate Infektsioonide Rahvusvahelise Ühingu (IUSTI) Euroopa osakonna nõukogu juhib alates veebruarist Tartu ülikooli kliinikumi arst-õppejõud Airi Põder.

Seksuaalsel Teel Levivate Infektsioonide Rahvusvahelise Ühingu (IUSTI) Euroopa osakonna nõukogu juhib alates veebruarist Tartu ülikooli kliinikumi arst-õppejõud Airi Põder. Eelmine nõukogu esimees- Austria dermatoveneroloog professor Angelika Stary valiti möödunud aastal IUSTI presidendiks.

Seksuaalsel Teel Levivate Infektsioonide Eesti Ühing (STLIEÜ) teadussekretäri Anneli Uusküla teatel asutati IUSTI 1923. aastal eesmärgiga teha rahvusvahelist koostööd võitlemisel seksuaalselt levivate infektsioonidega.

Kaasajal on ühing tegev mitte ainult haiguste meditsiiniliste aspektidega- vaid on oma eesmärkide saavutamisel aluseks võtnud ka haigestumiste sotsiaalsed ja epidemioloogilised probleemid- sh võitluse HIVi ja aidsiga. Organisatsioon on ÜRO Majandus- ja Sotsiaalnõukogu koostööpartner ning Rahvusvahelise Terviseorganisatsiooni (WHO) ametlik konsultant.

Seksuaalsel Teel Levivate Infektsioonide Eesti Ühing asutati 1999. aastal ning samast aastast ollakse ka IUSTI liige. Uusküla teatel koondab STLIEÜ käesoleval ajal juhtivaid dermatovenerolooge- günekolooge- urolooge- androlooge- infektsioniste ja sugulisel teel levivate infektsioonide diagnostikaga tegelevaid laboriarste. Ühendusse kuulub ligi sada arsti üle Eesti.

Ühing on alates asutamisest korraldanud teadusüritusi- koostanud sugulisel teel levivate infektsioonide diagnostika- ja ravijuhised Eestis ning abistanud arste ühiskonda teavitava erialakirjanduse väljaandmisel.

STLIEÜ liikmed on esinenud ka ettekannetega IUSTI rahvusvahelistel teaduskonverentsidel.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.