JAAK AAB:

Täna me täname tervishoiutöötajaid!

<strong>Täna me täname tervishoiutöötajaid!*</strong>

Täna- 7. aprillil- maailma tervisepäeval- täname kõiki arste- õdesid- hooldajaid- ämmaemandaid ning teisi tervishoiutöötajaid. Nemad muudavad tervishoiusüsteemi ja arstiabi elavaks ja toimivaks.

Eriliselt tahaksin tänada neid- kelle hoolde on usaldatud suurim varandus - inimese tervis. Arstide töö peab vastama kindlatele eetikareeglitele- normidele. Neilt nõutakse valmisolekut ladusaks lävimiseks meediaga- keerulise keelekasutuse kõrvaleheitmist ning meditsiiniliste terminite lahtiseletamist kõigile mõistetavas keeles. Elanikkonna vananemisest tingitud suurenev nõudlus tervishoiuteenuste järele asetab aga arstide õlule veelgi suurema koorma.

Rohkete bürokraatlike reeglite ja ettekirjutuste tõttu jääb aga patsientidele üha vähem aega. Eelmisel aastal pöördus arstide poole kokku ligi viis miljonit patsienti. Patsientide rahulolu arstiabiga oli kõrge. Sotsiaalministeeriumi poolt tellitud uuring näitas- et 80% inimestest jäid teenusega rahule.

Samal ajal kohtab ka patsiente- kes küsivad: “Teate- kes ma olen? Polkovniku lesk! Teie diagnoos ei meeldi mulle!” (J. Smuul). Igal tohtril on tulnud ravida ishiasehaiget- hulkuva neeru või muu taolise moodustisega patsienti ning meenutada seejuures kohustuslikku Hippokratese vannet.

Tänasel päeval kutsun üles haiglate juhte väärtustama tervishoiutöötajaid ning tagama neile koos riigiga stabiilset töökeskkonda. Iga töötaja vajab tuleviku suhtes kindlustunnet.

Tehkem sügav kummardus nende inimeste ees- kes teevad igapäevaselt kõik endast oleneva meie tervise parandamiseks ja elude päästmiseks!

<br /> Teie sotsiaalminister<br /><strong>Jaak Aab</strong>

<strong><br /></strong>_________________________<br /><em>* sotsiaalministri pöördumine maailma tervisepäeval</em>

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.